Koronawirus Ekstraklasa
TOMASZ GOLA/East News
Autor Łukasz Kowalski - 5 Stycznia 2021

Legenda Ekstraklasy krytykuje decyzje rządu na temat obostrzeń. "To chore"

Koronawirus wciąż bardzo mocno wpływa na świat sportu. W Polsce wciąż zamknięte są kluby fitness, siłowni baseny czy aquaparki. Zawodnik Śląska Wrocław, Piotr Celeban nie przebierając w słowach ocenił obostrzenia wprowadzone w naszym kraju. Szczególnie mocno wypowiedział się na temat zamknięcia siłowni.

  • Koronawirus wciąż ma wielki wpływ na funkcjonowanie obiektów sportowych w Polsce
  • Zawodnik Śląska Wrocław, Piotr Celeban w dosadny sposób wypowiedział się na temat wprowadzonych obostrzeń
  • Piłkarz szczególnie mocno krytykuje zamknięcie siłowni

Koronawirus wciąż nie odpuszcza. W Polsce zaraz po świętach wprowadzono "narodową kwarantannę" i zamknięte zostały wszelkie ośrodki sportowe. Amatorzy sportu nie mogą skorzystać z klubów fitness, siłowni, basenów czy aquaparków.

Te obiekty pozostają zamknięte nieprzetrwanie od 17 października. Taki stan utrzyma się przynajmniej do 18 stycznia. Sytuację związaną w pandemią ostatnio skomentował piłkarz Śląska Wrocław Piotr Celeban dla slasknet.com.

Koronawirus spowodował zamknięcie siłowni i obiektów sportowych w Polsce

- Nagle wszystko zostało pozamykane, duża panika. Teraz ludzie podchodzą do tego tak naprawdę jak do każdej innej choroby. Przynajmniej w większości przypadków - powiedział obrońca.

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa dotknęły niemal każdy sektor gospodarki. Zamknięte są lokale gastronomiczne, hotele czy galerie handlowe. Piłkarza najbardziej śmieszy jednak podejście do siłowni. Polak nie pozostawił na tej decyzji suchej nitki.

Wielka bitwa Stocha z Granerudem w kwalifikacjach. Brawo dla Polaka, wspaniały występWielka bitwa Stocha z Granerudem w kwalifikacjach. Brawo dla Polaka, wspaniały występCzytaj dalej

- Zrobiła się paranoja w sklepach, bo to co się dzieje, to jest śmieszne. Pozamykane siłownie, gdzie ludzie budują odporność, ale to jest temat rzeka. Dla mnie po części głupota - stwierdził piłkarz wrocławskiego Śląska.

Na tym stwierdzeniu piłkarz nie poprzestał. Celeban porównał sytuację siłowni do sklepów i hipermarketów. Tam bez przeszkód ludzie mogą chodzić i robić zakupy. Celeban uważa, że na siłowniach zachowywano zdecydowanie większy reżim sanitarny niż w sklepach.

Piłkarz Śląska ostro o zamknięciu siłowni w Polsce

- Siłownie porównał do sklepów, gdzie ludzie mogą swobodnie poruszać się i robić zakupy. - Jeżeli tam jest zachowany reżim, to nie bądźmy śmieszni. Dziesięć razy bardziej dbają na siłowni o zachowanie dystansu i dezynfekcję przyrządów. Więc dla mnie to jest troszeczkę chore - powiedział Celeban.

Polska jest jednym z pierwszych państw, w których pozwolono na powrót kibiców na trybuny. Latem początkowo kibice mogli zająć jedynie 1/3 pojemności stadionu, a później już nawet połowę miejsc. Od początku drugiej fali pandemii mecze Ekstraklasy znów rozgrywane były bez udziału publiczności.

Niedawno najnowszy zakaz wprowadzony przez rządzących sprytnie ominął Polski Związek Pływacki. Według nowych zasad trenować na obiektach sportowych mogła bardzo wąska grupa zawodników. Wśród nich byli m.in. sportowcy powołani do reprezentacji Polski.

Władze związku jeszcze przed wejściem nowych obostrzeń w życie postanowiły, że do kadry narodowej powołują wszystkich zawodników zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Zawodników PZP (posiadających licencje PZP) z rocznika 2011 i starszych. Pływacy zostali powołani do reprezentacji Polski do końca stycznia.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News