Koronawirus
Ze Stadionu
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Marca 2020

Z ostatniej chwili: legenda piłki nożnej cierpi na koronawirusa. Lekarze potwierdzili najgorszą diagnozę

Były wielokrotny reprezentant Danii został objęty przymusową kwarantanną po tym, gdy test na obecność w jego organizmie koronawirusa dał wynik pozytywny. Media podają, że piłkarz miał zarazić się podczas podróży do Amsterdamu.

Wielokrotny reprezentant Danii, którą reprezentował między innymi na mistrzostwach świata w 2010 roku, a także zawodnik takich klubów jak VFL Wolfsburg i AJ Auxerre znalazł się właśnie w gronie osób zakażonych koronawirusem. To do tej pory najbardziej rozpoznawalny z dotychczas dotkniętych chorobą piłkarzy.

Tragiczna śmierć młodego gwiazdora. Miał przed sobą całą karierę, zginął w okropnych okolicznościachTragiczna śmierć młodego gwiazdora. Miał przed sobą całą karierę, zginął w okropnych okolicznościachCzytaj dalej

Koronawirus wciąż prześladuje świat sportu

Z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii zachorowań na koronawirusa, odwołano już dziesiątki wydarzeń sportowych na terenie całej Europy i świata. Nie są rozgrywane żadne mecze ligi chińskiej i japońskiej. Włoska Serie A rozgrywa spotkania bez udziału publiczności, bądź przekłada część spotkań. Nawet rewanżowe spotkanie Ligi MIstrzów pomiędzy Valencią i Atalantą Bergamo zostanie decyzją UEFA rozegrane przy pustych trybunach. Do tej pory nie było potwierdzonego przypadku zachorowania, wśród zawodników czołowych drużyn. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że znany reprezentant Danii zaraził się wirusem.

Thomas Kahlenberg to 46-krotny reprezentant Danii i uczestnik mundialu w RPA w 2010 roku. Jest wychowankiem Broendby, a w swojej bogatej karierze reprezentował również barwy francuskich AJ Auxerre i Evian Thonon, a także niemieckiego Wolfsburga. Okazało się, że 37-latek zaraził się koronawirusem podczas niedawnego pobytu w Amsterdamie.

Ogromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw AirOgromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw AirCzytaj dalej

Piłkarz i 13 innych osób zostało objętych kwarantanną

Po powrocie z Holandii Kahlenberg wybrał się na mecz swojej pierwszej drużyny, Broendby, z Lyngby BK. Podczas spotkania były zawodnik miał kontakt z przedstawicielami klubu. Ze względu na stwierdzenie obecności wirusa w organizmie Kahlenberga, Broendby wydało specjalny komunikat. Klub zwrócił się z prośbą o kontakt wszystkich, którzy mieli styczność z byłym piłkarzem, bądź przebywały z nim przez minimum kwadrans w odległości mniejszej niż 2 metry.

- Wysłaliśmy niewielką grupę pracowników do domu i będą oni teraz poddani kwarantannie przez 14 dni. Wzywamy też do kontaktu fanów, którzy mogli być w bezpośrednim kontakcie fizycznym z Thomasem Kahlenbergiem w niedzielę - powiedział dyrektor sportowy klubu.

Thomas Kahlenberg przechodzi obecnie kwarantannę, tak samo jak 13 innych osób, które jak już ustalono miały z nim bezpośredni kontakt. W tym gronie są między innymi obrońca Broendby - Joel Kabongo i asystent trenera - Martin Retov.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia, 27 osób nie żyje, 43 zaginione, nie mieli szans. Porażające wiadomości ze świata
  2. Pendolino z chorymi pasażerami zatrzymane w Warszawie
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News