Koronawirus, pilne
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 5 Marca 2020

Koronawirus w Polsce. Rosną obawy związków sportowych, zapadły ważne decyzje

Koronawirus torpeduje plany organizatorów kolejnych wydarzeń sportowych. Dwa turnieje, które miały się odbyć na terenie Polski, zostały odwołane w związku z kolejnymi zachorowaniami.

W środę potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Zakażony mężczyzna przyjechał autokarem z Niemiec. Obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. W obawie przed kolejnymi zachorowaniami odwołano dwie imprezy sportowe na terenie naszego kraju.

Ogromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw AirOgromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw AirCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Organizatorzy zawodów pełni obaw

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie podjęła decyzję o odwołaniu sześciu turniejów mistrzowskich w marcu. W tym MŚ Dywizji IB kobiet w Katowicach. Rywalkami Polek miały być Chinki, Włoszki i reprezentacji Korei Południowej.

W wyniku decyzji Polskiego Związku Badmintona nie odbędą się także międzynarodowe zawody Polish Open 2020, które były zaplanowane na końcówkę marca. Badmintoniści mieli rywalizować w Krakowie. "Jest to podyktowane koniecznością zapewnienia pełnego bezpieczeństwa i sportowej atmosfery rywalizacji w czasie zawodów. Niestety w chwili obecnej w warunkach zagrożenia zdrowia i braku możliwości zapewnienia poczucia bezpieczeństwa zawodników, kibiców, organizatorów, nie możemy podejmować takiego ryzyka" - tłumaczył sekretarz generalny związku Michał Langer.

Reprezentant Polski zdobył bramkę i został bohaterem meczu. Doczeka się powołania? (WIDEO)Reprezentant Polski zdobył bramkę i został bohaterem meczu. Doczeka się powołania? (WIDEO)Czytaj dalej

Koronawirus pokrzyżuje plany judoków

Nowy wirus utrudni również przygotowania polskich judoków do igrzysk w Tokio. Odwołano bowiem zawody Grand Prix w Maroku (6-8 marca) i zgrupowanie w Japonii (9-30 marca). - Dostaliśmy informację z Międzynarodowej Federacji Judo, że nie będzie tego turnieju. W tej sytuacji zawodniczki i zawodnicy przygotowują się w klubach, a program do realizacji otrzymają ode mnie - powiedział w rozmowie z Onetem szkoleniowiec polskich judoków Mirosław Błachnio.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa statku, nie żyje 18 osób, 30 zaginionych, trwają poszukiwania. Smutne wiadomości ze świata
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News