Koronawirus
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 5 Kwietnia 2020

Europejska liga gra mimo epidemii. "W meczach biorą udział nawet zarażeni wirusem"

Koronawirus spowodował wstrzymanie 53 spośród 54 lig w Europie. Wyjątkiem są rozgrywki Wyszejszajej Lihi na Białorusi. Jeden z graczy białoruskiej ekstraklasy udzielił wywiadu Sky Sports Italia, w którym zdradził mrożące krew w żyłach szczegóły prowadzenia rozgrywek w dobie epidemii COVID-19.

Azdren Llullaku jest pomocnikiem Szachtiora Soligorsk, czyli ósmej ekipy trwającego sezonu białoruskiej ligi. Zawodnik jest przerażony ignorancją krajowych władz oraz włodarzy ligi w obliczu zagrożenia epidemicznego.

Samobójstwo z wirusem w tle. Słynny klub pogrążony w żałobieSamobójstwo z wirusem w tle. Słynny klub pogrążony w żałobieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski klub okradziony przez złodziei. Stracili wiele tysięcy złotych, dramatyczny apel
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Koronawirus koronawirusem, ale grać trzeba

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zachęca rodaków, by przed wirusem chronili się pijąc wódkę i zażywając relaksu w saunach. Podobny stosunek do pandemii ma tamtejsze środowisko piłkarskie. - Tutaj nie mówi się zbyt wiele na temat koronawirusa. W minioną sobotę rozegrałem normalnie mecz ligowy, a już w niedzielę rano mieliśmy trening. Wszystko wygląda normalnie. Mamy nawet zawodnika, u którego stwierdzono, że jest zarażony. To daje nam wiele do myślenia oraz powody do zmartwień, ale takie są odgórne decyzje. Mamy kontrakty i to sprawia, że mamy grać - tak nam mówią - przyznał piłkarz.

Wiele jednak wskazuje, że także Białoruś niebawem zawiesi swoją ligę. - Nasi kibice już poinformowali nas, że nie będą obecni na naszych meczach ze względów bezpieczeństwa. Na naszym ostatnim spotkaniu było około stu kibiców, zazwyczaj jest ich znacznie więcej. To samo dzieje się na innych meczach. Dla mnie to pozytywny znak, ponieważ społeczeństwo zaczyna rozumieć powagę sytuacji i mam nadzieję, że zmagania niedługo zostaną przerwane. Inne kraje uznały, że to najwłaściwsza decyzja - tłumaczy Kosowianin.

Robert Lewandowski przekazał milion euro polskim szpitalom. Wiemy, na co zostaną wydaneRobert Lewandowski przekazał milion euro polskim szpitalom. Wiemy, na co zostaną wydaneCzytaj dalej

Władze ligi ustąpią?

Llullaku ma nadzieję, że włodarze ekstraklasy pójdą po rozum do głowy, zanim będzie za późno. - Mam nadzieję, że nie będzie musiało dojść do tragedii, ale ciężko będzie jej uniknąć, jeżeli nadal będziemy grać - kwituje.

Koronawirus pustoszy niemal cały świat. Ogółem zanotowano już ponad 1,2 mln zachorowań. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło ponad 68 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  3. Pilne doniesienia z Niemiec. Wiemy już, kiedy wróci Bundesliga, ekspert nie ma wątpliwości
  4. Noriaki Kasai Zakończy karierę? Japoński skoczek poinformował o swojej decyzji
  5. Gwiazdor Legii mógł wrócić po latach do Warszawy. Jedyne co chciał, to mieszkanie i samochód
  6. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News