Koronawirus
Instagram/Anna Lewandowska
Autor Bartosz Goluch - 5 Kwietnia 2020

Robert Lewandowski przekazał milion euro polskim szpitalom. Wiemy, na co zostaną wydane

Koronawirus daje się we znaki polskiej służbie zdrowia. Pomocną dłoń do naszych szpitali wyciągnęli Robert oraz Anna Lewandowscy, którzy zasilili budżet polskiej służby zdrowia kwotą miliona euro. Część tej sumy trafiła do szpitala w Tychach. Wiemy, na co placówka przeznaczy otrzymane fundusze.

21 marca Anna i Robert Lewandowscy przekazali, że wspomogą szpitale w walce z pandemią koronawirusa. Kilka dni temu placówka w Kędzierzynie-Koźlu wyjawiła, że ponad 200 tysięcy złotych wpłynęło na ich konto od piłkarza i jego małżonki. Teraz dowiadujemy się, że kolejnym szpitalem który będzie mógł rozdysponować dodatkową kwotę na swoją działalność jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski klub okradziony przez złodziei. Stracili wiele tysięcy złotych, dramatyczny apel
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Topowy klub sprowadził młodego Polaka. Nasz gracz nie posiada się z radościTopowy klub sprowadził młodego Polaka. Nasz gracz nie posiada się z radościCzytaj dalej

Koronawirus szaleje, szpital w Tychach dostał pomoc od Lewandowskich

Na konto tyskiego szpitala również trafiło 200 tys. złotych. "Pieniądze zostaną wydane na doposażenie szpitala m.in. w sprzęt ochronny, dodatkowe butle z tlenem. Każda złotówka jest dla nas cenna" - napisał na Facebooku prezydent Tych Andrzej Dziuba. Polityk podziękował pierwszej parze polskiego sportu za hojną donację.

Wpłata od Lewandowskich może okazać się darem na wagę złota. Pracownicy służby zdrowia zmagają się bowiem z licznymi problemami. Głównym jest obecnie brak środków ochrony, takich jak rękawice, specjalistyczne kombinezony ochronne czy maski. Te elementy są konieczne, by lekarze i ratownicy medyczni mogli bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki.

Bokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemiąBokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemiąCzytaj dalej

Błaszczykowski uruchomił "lawinę"

Pierwszym polskim piłkarzem, który włączył się w akcję pomocy szpitalom był Jakub Błaszczykowski. Zawodnik Wisły Kraków przeznaczył na walkę z epidemią koronawirusa 400 tys. złotych. Datki od sportowcow to jednak kropla w morzu potrzeb polskiej służby zdrowia, bowiem COVID-19 atakuje z coraz większą siłą.

W niedzielę stwierdzono w Polsce 268 nowych zakażeń koronawirusem. Ich łączna liczba przekroczyła już 4 tysiące. Z powodu epidemii na terenie naszego kraju zmarły już 94 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  3. Pilne doniesienia z Niemiec. Wiemy już, kiedy wróci Bundesliga, ekspert nie ma wątpliwości
  4. Noriaki Kasai Zakończy karierę? Japoński skoczek poinformował o swojej decyzji
  5. Gwiazdor Legii mógł wrócić po latach do Warszawy. Jedyne co chciał, to mieszkanie i samochód
  6. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News