Koronawirus
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Maja 2020

Na świat futbolu padł blady strach. Wirusolodzy nie pozostawiają złudzeń kibicom

Koronawirus sprawił, że sparaliżowany został świat sportu. Wszelkie rozgrywki zostały wstrzymane, a dwie największe imprezy zaplanowane na ten rok, czyli igrzyska olimpijskie i Euro 2020 przełożono o 12 miesięcy. Sportowcy powoli szykują się do powrotu na areny, jednak specjaliści przestrzegają, że może się to skończyć tragicznie.

Koronawirus od kilku tygodni skutecznie utrudnia wszystkim sportowcom normalne funkcjonowanie. Ligi piłkarskie starają się za wszelką cenę wrócić do rozgrywania meczów, jednak naukowcy przestrzegają, że przedwczesne zniesienie obostrzeń może doprowadzić do tragedii.

Z ostatniej chwili. Liga hiszpańska zakończona, poznaliśmy nowego mistrza Hiszpanii. To oficjalne, decyzja klubów piłki ręcznejZ ostatniej chwili. Liga hiszpańska zakończona, poznaliśmy nowego mistrza Hiszpanii. To oficjalne, decyzja klubów piłki ręcznejCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Koronawirus może uderzyć ze zdwojoną siłą

Pojawia się coraz więcej doniesień, że najlepsze ligi piłkarskie Europy są w stanie w ciągu kilku najbliższych tygodni wrócić do gry. Zdecydowane kroki ku wznowieniu rozgrywek podjęły między innymi Bundesliga, La Liga, a nawet polska Ekstraklasa. Zawodnicy wrócili już lub wrócą w najbliższych dniach do treningów grupowych.

Przeprowadzane są też testy na obecność koronawirusa wśród wszystkich piłkarzy i ludzi zaangażowanych w pracę klubów. Jeśli uda się wznowić grę, zostanie to zrobione wyłącznie przy asyście najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa. Zdaniem angielskich i amerykańskich naukowców może to jednak nie wystarczyć i zwiększyć ryzyko kolejnej fali zachorowań.

Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedziałRobert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedziałCzytaj dalej


Naukowcy przestrzegają przed kolejną falą zachorowań

Eksperci z Imperial College London zwrócili uwagę na fakt, że znoszone stopniowo obostrzenia w krajach najbardziej dotkniętych przez pandemię, jak Włochy mogą doprowadzić do wybuchu kolejnej, jeszcze większej fali zachorowań. BBC cytując ekspertów, podało, że według ich wyliczeń, nawet 20-procentowy wzrost mobilności ludzkiej może doprowadzić do zwiększenia liczby zachorowań i w efekcie zgonów. Uczeni zaznaczyli jednocześnie, że jest to pesymistyczny wariant i wiele zależy również od powziętych środków bezpieczeństwa oraz zachowania ludzi.

Podobnego zdania są pracujący na Washington University specjaliści. Stany Zjednoczone to kraj, który najboleśniej odczuł skutki pandemii. Do tej pory zmarło tam już około 68 tysięcy osób.

- Spodziewamy się, że epidemia w wielu stanach będzie się rozszerzać w okresie lata - powiedział w rozmowie z Reuters dr Christopher Murray.

Może się zatem okazać, że powrót sportowców do rywalizacji o ile nie zostanie ponownie wstrzymany, może się tylko przyczynić do rozrostu kolejnej fali pandemii. Jeśli prognozy naukowców się potwierdzą, przyszłość rozgrywek ponownie stanie pod znakiem zapytania.

Źródło: Reuters, BBC

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Wielu na pewno się ucieszy
  2. Porażający wypadek. Śmieciarka zderzyła się z ciężarówką.Kierowcy w stanie ciężkim, trwa akcja ratunkowa
  3. Brat Anny Lewandowskiej wygadał się. Złamali jej nos, biła się z mężczyznami, wszystko wyszło na jaw
  4. Słynny piłkarz zawieszony przez Bundesligę. Krzysztof Piątek może mieć ogromne problemy
  5. Cała prawda o uwielbianym gwiazdorze wyszła na jaw. Fani są wściekli, teraz trafi do więzienia
  6. Popularny bank podnosi ceny. Więcej zapłacicie w bankomatach i przy przelewach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News