Koronawirus
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Maja 2020

Zbigniew Boniek ujawnia prawdę o epidemii wśród piłkarzy. "Sprawdziły się nasze przypuszczenia"

Koronawirus wciąż sieje spustoszenie na świecie. Piłkarscy działacze mają jednak dosyć zastoju w piłce nożnej, stąd też przygotowania do wznowienia gry między innymi w Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. W Ekstraklasie również chcą wrócić do rywalizacji. Może się to jednak okazać trudne, co potwierdziły testy na obecność COVID-19 wykonane wśród piłkarzy. Prezes PZPN przekazał wyniki.

Koronawirus sprawił, że od kilku tygodni wstrzymane są niemal wszystkie rozgrywki piłkarskie. Czołowe ligi Europy przygotowują się jednak powoli do wznowienia gry. Podobnie jest w polskiej Ekstraklasie, której kluby przebadali swoich piłkarzy na obecność wirusa z chińskiego Wuhan. Zbigniew Boniek podał ich wyniki.

Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Koronawirus wciąż wstrzymuje rozgrywki Ekstraklasy

Ekstraklasa przygotowuje się do wznowienia gry. Piłkarze wkrótce wrócą do treningów w grupach. W poniedziałek zakończył się dwutygodniowy okres izolacji dla zawodników i pracowników klubów. Każdy z zespołów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej Polski przygotował wcześniej listę 50 osób, które uprawnione będą do przebywania na stadionie w razie wznowienia rywalizacji.

Kwarantannę zwieńczyły badania na obecność koronawirusa wśród wytypowanych osób. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek za pośrednictwem Twittera poinformował, że w przypadku kilku klubów potrzebne będą dodatkowe badania diagnostyczne, a tylko kilka drużyn na ten moment uzyskało negatywne wyniki testów.

"Ucinając spekulacje, gdyby wszystko było ok, to kluby mogłyby, zgodnie z rozporządzeniem, trenować. Chuchając na zimne i dbając o zdrowie musimy zrobić dodatkowe badania. Dzisiaj 5-6 klubów nie ma problemów, jutro mam nadzieje będzie medyczne ok dla pozostałych. Tak to wygląda" - napisał szef polskiej piłki.

Cristiano Ronaldo kupił prezent swojej mamie. Luksusowe cacko kosztowało fortunę (FOTO)Cristiano Ronaldo kupił prezent swojej mamie. Luksusowe cacko kosztowało fortunę (FOTO)Czytaj dalej


Wśród kilku klubów potrzebne jest przeprowadzenie ponownych badań

Klubami, które po otrzymaniu wyników muszą ponownie poddać się badaniom, są Wisła Kraków, ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk. - To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze. System badań medycznych, który wprowadziliśmy, zdaje egzamin. Spełniły się nasze przewidywania zgodnie z którymi przechodzimy do kolejnego etapu testów. Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin - poinformował w komunikacie Ekstraklasy S.A. prof. Krzysztof Pawlaczyk.

W związku z niejednoznacznymi wynikami badań wstrzymany został zaplanowany na wtorek powrót piłkarzy do treningów na terenach klubowych ośrodków. Na ten moment tylko pięć z wszystkich klubów poinformowało, że wszystkie przeprowadzone wśród pracowników testy, dały wynik negatywny. Są to Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Piast Gliwice, Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław.

Źródło: Ekstraklasa S.A.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmarł ceniony Polak. Tragiczne wieści z Rzymu
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Włochy nie są już epicentrum pandemii w Europie. Przebił go sąsiad Polski, statystyki są porażające

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News