Koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 7 Kwietnia 2020

Europejska federacja oficjalnie zakończyła rozgrywki krajowych lig. "Nie mieliśmy wyjścia"

Koronawirus doprowadził do zakończenia rozgrywek w jednej z europejskich lig. Krajowa federacja wydała decyzję, w myśl której przedwcześnie poznaliśmy rozstrzygnięcia przed ukończeniem rywalizacji.

- Nie mogliśmy dłużej czekać. Zdrowie jest na pierwszym miejscu – poinformował prezes Czeskiego Związku Piłki Nożnej (FACR) Martin Malik. W związku z postanowieniem związku ostatecznie odwołano dalsze mecze lig od trzeciej w dół.

Atak pod szpitalem z ofiarami COVID-19. Zagraniczni kibice rzucili się na mężczyznę pomagającego ofiarom (WIDEO)Atak pod szpitalem z ofiarami COVID-19. Zagraniczni kibice rzucili się na mężczyznę pomagającego ofiarom (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żona upokorzyła go przed internautami. "Polski Messi" pokazał klasę i został gwiazdą programu Canal Plus
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Koronawirus zatrzymał rozgrywki w Czechach

Podobny los może spotkać dwie najwyższe ligi w kraju, wobec których nie podjęto jeszcze decyzji. Tym samym Czechy stały się pierwszym krajem w Europie, który zdecydował się na zakończenie sezonu w większości lig piłkarskich. Wcześniej podobne rozwiązanie wdrożyła tylko belgijska ekstraklasa. - Żałuję, że nie byliśmy w stanie ukończyć naszych zawodów, ale jeśli wszyscy mówimy, że zdrowie jest w tej chwili na pierwszym miejscu, to musimy się tymi słowami kierować - czytamy w oświadczeniu Malika, cytowanym przez TVP Sport.

Wiele jednak wskazuje na to, że również czeska ekstraklasa, druga i trzecia liga postąpią w podobny sposób. Wciąż trwają konsultacje ze sponsorami i spółką odpowiedzialną za przeprowadzenie zmagań.

Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazyPodczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazyCzytaj dalej

Co dalej z pucharem?

Wciąż niejasna pozostaje także przyszłość krajowego pucharu. – Nie możemy niczego przewidzieć, ale jesteśmy gotowi, by zakończyć pucharowe starcia. Wszystko zależy od tego, czy w czerwcu będzie można wystartować zawody sportowe - oświadczył Malik.

Gdyby rozgrywki ekstraklasy zakończyły się na obecnym etapie, mistrzem kraju zostałaby Slavia Praga. Drugie miejsce przypadłoby Viktorii Pilzno, która traci osiem punktów do lidera.

Źródło: TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
  2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  3. Reprezentant Polski o krok od hitowego transferu. Agent piłkarza zdradził, w jakim mieście ma zagrać
  4. Bayern rusza po wielkie zakupy. Klub chce sprowadzić aż czterech znanych piłkarzy
  5. Zagraniczny gwiazdor Ekstraklasy opowiedział przed tysiącami o swojej miłości. Zakochał się w pięknej Polsce
  6. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News