Koronawirus
Facebook Fortuna 1. Liga
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Czerwca 2020

Rewolucja w polskiej piłce? Zawodnicy mogą dostać solidnie po kieszeni

Koronawirus sprawił, że przez kilka tygodni nie rozgrywano żadnych meczów piłkarskich w Polsce. Co za tym idzie, kluby nie zarabiały pieniędzy i byliśmy świadkiem wybuchu wielkiego kryzysu finansowego. Ucierpiały wszystkie drużyny Ekstraklasy, ale i Pierwszej Ligi. Pojawił się pomysł, który miałby pomóc w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

Koronawirus sprawił, że wszystkie kluby rywalizujące na boiskach w Polsce musiały bardzo mocno zacisnąć pasa. Choć rozgrywki udało się wznowić i część strat uda się odrobić, to problem nie zniknął. Władze Pierwszej Ligi Polskiej wpadły na pomysł, jak pomóc klubom w niej występującym zaoszczędzić pieniądze.

Niedawno wywinął się śmierci, tym razem się nie udało. Nie żyje znany w Polsce gwiazdorNiedawno wywinął się śmierci, tym razem się nie udało. Nie żyje znany w Polsce gwiazdorCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Fatalne wieści dla Krzysztofa Piątka. Polak znowu zostanie na lodzie
  2. Premier Morawiecki podpisał przedłużenie zakazu w Polsce. Kolejne rozczarowanie


Koronawirus wywołał głęboki kryzys finansowy w polskich klubach

Pandemia koronawirusa sparaliżowała rozgrywki piłkarskie w Polsce na okres ponad dwóch miesięcy. W ostatnim tygodniu udało się wrócić do gry na boiskach PKO Ekstraklasy i Fortuna 1. Ligi, jednak ślady po kryzysie powstałym w związku z zawieszeniem gry pozostały. Chodzi oczywiście o ślady w klubowych budżetach, które poważnie ucierpiały na braku regularnych wpływów.

Szacuje się, że kluby występujące na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce straciły aż dwadzieścia procent firm, które pełniły funkcję sponsorów. Zmniejszenie finansowania zapowiedziały również poszczególne miasta, wspierające działania klubów. Władze Fortuna 1. Ligi postanowiły w związku z tym rozpocząć prace nad programem, który mógłby w dłuższej perspektywie pomóc zespołom zaoszczędzić dodatkowe środki.

Tyson wygrał turniej walk na gołe pięści. Jego przeciwnicy padali jak muchyTyson wygrał turniej walk na gołe pięści. Jego przeciwnicy padali jak muchyCzytaj dalej


Władze Pierwszej Ligi proponują rozwiązanie wzorem NBA

Powstała specjalna grupa robocza, której zadaniem jest sprawdzenie, czy możliwe jest wprowadzenie Salary Cap. Rozwiązanie to stosowane jest między innymi w klubach koszykarskiej NBA i reguluje kwoty, jakie zespół może przeznaczyć w danym sezonie na wypłaty zawodników. Dla wielu z nich oznaczałoby to na pewno obniżenie zarobków, jednak kluby mogą dzięki temu zyskać większą płynność finansową.

- Ten pomysł padł. To była taka wspólna inicjatywa. Na razie na ten temat mieliśmy bardziej wymianę zdań i luźną dyskusję. Traktujemy to jako coś perspektywicznego, do czego można będzie wrócić. W ostatnich tygodniach wszyscy byli skupieni głównie na powrocie do gry, procedurach, które trzeba było wdrożyć - powiedział prezes Pierwszej Ligi Polskiej Marcin Janicki w rozmowie ze Sport.pl.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny jak 500 plus. Rodziny mają powód do radości
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Nie żyje słynny mistrz olimpijski. Był absolutnym rekordzistą, kibice go kochali
  4. Niepokojące wyznanie Anny Lewandowskiej. Skarży się na swój stan zdrowia
  5. Kamil Stoch pokazał, jakimi ciężarami ćwiczy. W życiu nie pomyślelibyście jakim jest siłaczem (FOTO)
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News