Koronawirus
Jakub Kaminski/East News
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 7 Listopada 2020

Rząd nakłada nowe obostrzenia na sportowców. Wytyczne dotkną miliony Polaków

Koronawirus i związane z nim obostrzenia ponownie uderzą w sportowców, również tych trenujących amatorsko. W celu minimalizacji ryzyka rozwoju pandemii COVID-19 polski rząd od soboty wprowadził nowe zasady dotyczące uprawiania sportu w naszym kraju.

Pandemia koronawirusa uderzyła z ogromną siłą w światowy sport w marcu tego roku. Odwołane zostały krajowe i międzynarodowe rozgrywki, o rok przesunięto również najważniejsze imprezy sportowe, takie jak Mistrzostwa Europy 2020 czy Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Tragiczne wieści z samego rana. Nie żyje wschodząca gwiazda futbolu, przerażający wypadekTragiczne wieści z samego rana. Nie żyje wschodząca gwiazda futbolu, przerażający wypadekCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia

Druga fala pandemii zmusiła polski rząd do wdrożenia szeregu nowych obostrzeń. Większość rozgrywek wprawdzie będzie kontynuowana bez udziału lub przy zmniejszonej obecności kibiców, ale forma uprawiania sportu w Polsce ulegnie znacznej zmianie.

Koronawirus znów uderza w sport. Nowe obostrzenia rządu

Od soboty nie będzie można organizować imprez biegowych i rowerowych. Wyjątek stanowią wydarzenia przeprowadzane lub powiązane z polskim związkiem sportowym.

Co więcej, osoby jeżdżące na rowerze lub biegające są zobowiązane do zakrywania ust i nosa. Nie trzeba będzie jednak robić tego wyłącznie przy użyciu maseczki. Nowe regulacje dopuszczają m.in. możliwość skorzystania z komina lub innej formy zasłaniania ust i nosa.

Nowe obostrzenia nie będą dotyczyć wielu popularnych sportów jak np. piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka czy siatkówka - zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym. To pocieszająca informacja dla fanów popularnych sportów zespołowych.

Wielka afera w polskim sporcie. Znany lekkoatleta przyłapany na dopingu, to może być koniec marzeń o Igrzyskach w TokioWielka afera w polskim sporcie. Znany lekkoatleta przyłapany na dopingu, to może być koniec marzeń o Igrzyskach w TokioCzytaj dalej

Co dalej z kibicami?

Sytuacja fanów sportu, chcących oglądać rywalizację z trybun nie ulegnie zmianie. Kibice wciąż nie będą mogli pojawiać się na meczach. Zawodnicy i organizatorzy wydarzeń muszą natomiast dbać o bezpieczeństwo. Konieczne nadal będzie przestrzeganie różnych zasad sanitarnych, jak chociażby dezynfekcja rąk.

Sytuacja związana z pandemią jest dynamiczna, dlatego trudno wyrokować, czy polski sport czeka kolejny lockdown. Ponowne przerwanie rozgrywek byłoby ogromnym ciosem dla klubów, które już po pierwszym "zamknięciu" w większości wpadły w ogromne tarapaty finansowe.

Pandemia przybiera na sile

Na przełomie września i października liczba zarażeń koronawirusem lawinowo wzrosła. W ostatnich dniach liczba dobowych zakażeń przekroczyła 27 tys. dziennie. W sumie w Polsce na COVID-19 zachorowało prawie 500 tys. osób. Zmarło nieco ponad 7 tys. z nich.

Na całym świecie wspomniane liczby wyglądają jeszcze bardziej dramatycznie. W sumie koronawirusem zaraziło się prawie 50 mln osób. Z powodu choroby zmarło ponad 1,2 mln pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy chcą dokonać czegoś niezwykłego. Legendarny Titanic wkrótce otworzy się na zwiedzanie
  2. “Największy majątek mam w klamkach”. Siostra Chmielewska szczerze o wychowywaniu syna i heroicznych wyborach
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News