koronawirus
unsplash.com/Markus Spiske
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Kwietnia 2020

Tych legend możemy już nie zobaczyć na boiskach. Wszystko przez koronawirusa (GALERIA)

Koronawirus i jego epidemia mogą zmusić wielu piłkarzy do zakończenia kariery bez pożegnania się z kibicami. Z racji tego, że wiele wskazuje na to, że sezon nie zostanie dokończony, to wielu starszych piłkarzy zaczęło myśleć nad swoją przyszłością. Nie da się ukryć, że wizja nie zobaczenia tych graczy na boisku jest wyjątkowo smutna.

Koronawirus szaleje w całej Europie codziennie dostarczając informacje o zgonach i ofiarach zachowań. Nie da się ukryć, że kryzys jest odczuwalny już praktycznie wszędzie, a pokłosie wirusa jest także widoczne w świecie piłki nożnej. Wielu piłkarzy zapadło na chorobę powodowaną przez Covid-19, a kilku innych już teraz myśli nad zakończeniem kariery. Jeśli rozgrywki piłki nożnej nie zostaną wznowione, wiele legend może pożegnać się z futbolem i przejść na emeryturę bez symbolicznego pożegnania z fanami.

Borussia Dortmund nie zapomina o Jakubie Błaszczykowskim. Piękny gest klubu (WIDEO)Borussia Dortmund nie zapomina o Jakubie Błaszczykowskim. Piękny gest klubu (WIDEO)Czytaj dalej

Koronawirus może zakończyć kilka karier. Piłkarze myślą nad zakończeniem gry

Jedną z osób, która ogłosiła, że sezon 2019/2020 jest Aritz Aduriz. Legendarny gracz Athleticu Bilbao jeszcze przed sezonem podkreślał, że to jego ostatni rok w LaLidze i wiele wskazuje na to, że Bask nie da rady pożegnać się z kibicami. Podobny los może czekać Zlatana Ibrahimovicia, któremu w tym roku kończy się z Milanem, a władze klubu już szukają zastępstwa za Szweda. Były gracz m.in. Manchesteru United podkreśla jednak, że piłka nożna przeszła teraz u niego na dalszy tor, a sam nie zastanawia się nad czym, czy będzie jeszcze grał w piłkę.

- Nie wiem nic na temat swojej przyszłości, bo wszystko zmieniło się w dobie tej okropnej epidemii. Wirus mocno pokrzyżował moje plany, może nawet częściowo je wyprzedził. Dziś nie zajmuję się piłką, bo to temat marginalny. Ważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo mojej rodziny - powiedział Szwed w ostatnim czasie w szwedzkiej gazecie„Svenska Dagbladet”.

Na jaw wyciekły fakty w sprawie Wojciecha Szczęsnego. Poruszono temat sprzedaży PolakaNa jaw wyciekły fakty w sprawie Wojciecha Szczęsnego. Poruszono temat sprzedaży PolakaCzytaj dalej

Aduriz skomentował swoją sytuację

Kiedy stało się jasne, że Aduriz nie wróci na boisko, postanowił skomentować swoją sytuację za pośrednictwem mediów. Sam Hiszpan nie kryje żalu, że może mieć odebraną możliwość pożegnania z kibicami, jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione, ale zaznacza, że teraz świat musi się zmierzyć z poważniejszymi problemami.

- Do tej pory tego nie doświadczyliśmy, ale to zło konieczne, aby skłonić nas do refleksji i ukazania twarzy, której tak często nam brakuje. Najważniejsze nie jest moje pożegnanie ani to, czy jeszcze zagramy, bo mamy o wiele ważniejsze sprawy do rozwiązania - powiedział Aduriz.

TYCH PIŁKARZY MOŻEMY JUŻ NIE ZOBACZYĆ W EUROPEJSKICH ROZGRYWKACH

Artiz Aduriz - Atlethic Bilbao (39 lat)

koronawirus

Bruno Alves - 38 lat (Parma)

koronawirus

Zlatan Ibrahimović - AC Milan (38 lat)

koronawirusMarcin Wasilewski - Wisła Kraków (39 lat)

koronawirus

Claudio Pizarro - Werder Brema (42 lata)

koronawirus

Vitorino Hilton - Montpellier (42 lata)

koronawirus

źródło: newonceradio

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy w Polsce będzie szczyt pandemii i ile będzie ofiar? Eksperci podali prognozy, nie brzmią dobrze
  2. Powybijane szyby, skradziona broń. Dzieci z podstawówki włamały się do domu
  3. TVP pokazało uczniom jak ćwiczyć. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)
  4. Robert Lewandowski ujawnił tajemnicę. Wiemy, kiedy Bundesliga wróci do gry
  5. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  6. Kolejna grupa osób otrzyma zasiłek. Ponad tysiąc złotych do ręki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News