Koronawirus
Facebook Pescara Calcio
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Marca 2020

Włoscy piłkarze chronią się przed koronawirusem. Wyszli na mecz w maseczkach ochronnych (FOTO)

Koronawirus okazuje się siłą, z którą nie są w stanie sobie poradzić organizatorzy rozgrywek piłkarskich we Włoszech. Mecze rozgrywane są bez udziału publiczności, ale i to rozwiązanie jest niewystarczające dla wielu. Sami piłkarze również uważają, że gra przy pustych trybunach nie daje gwarancji bezpieczeństwa.

Koronawirus od momentu pojawienia się pod koniec grudnia ubiegłego roku skutecznie pustoszy nie tylko światową gospodarkę, ale i wszelakie rozgrywki sportowe na całym świecie. Niezliczona jest już ilość imprez, które zostały wstrzymane bądź odwołane. Pod znakiem zapytania może stanąć również organizacja zbliżających się najważniejszych imprez roku, czyli Euro 2020 oraz Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Koronawirus uderzył w Ligę Mistrzów. Pierwszy taki przypadek, kibice na całym świecie załamaniKoronawirus uderzył w Ligę Mistrzów. Pierwszy taki przypadek, kibice na całym świecie załamaniCzytaj dalej

Koronawirus zabija futbol

Organizatorzy wspomnianych wydarzeń zapewniają, że nie ma powodów do paniki i wszystko odbędzie się planowo. Prawda jest jednak taka, że nie są w stanie tego ze stuprocentową pewnością zagwarantować. Do rozpoczęcia dwóch największych imprez zostało jeszcze sporo czasu, ale biorąc pod uwagę fakt, że wciąż nie ma żadnych informacji o szczepionce bądź leku skutecznie eliminującym wirusa, obawy kibiców są dość uzasadnione. Federacje piłkarskie w najlepszych ligach Europy podjęły szereg kroków mających na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania epidemii. Najgorzej sytuacja wygląda oczywiście we Włoszech, które są prawdziwym zagłębiem zachorowań na koronawirusa w Europie. Mecze ligowe rozgrywane są bez udziału publiczności i pojawia się coraz więcej głosów, że to tylko półśrodek, a sezon powinien zostać natychmiast zakończony. Domaga się tego minister sportu i szef Związku Zawodowego Piłkarzy.

Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezyKoniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezyCzytaj dalej

Pilkarze obawiają się o swoje zdrowie

Podobnie zdają się myśleć, chociażby w drużynie Serie B Pescarze Calcio. W niedzielnym meczu przeciwko liderowi rozgrywek piłkarze Pescary wyszli na boisko w maseczkach ochronnych. Zawodnicy zamierzali rozegrać spotkanie, nie zdejmując ich.

- W trosce o zdrowie naszych piłkarzy i rywali, wyjdziemy na mecz z maseczkami ochronnymi na twarzach. Zdejmiemy je tylko wtedy, jeśli sędzia uzna, że jest to niezgodne z przepisami - czytamy na oficjalnym profilu Pescary na Twitterze.

Ostatecznie sędzia tego spotkania uznał, że jest to odstępstwo od regulaminu i nakazał zdjąć maski, jednak o inicjatywie drugoligowego klubu zrobiło się głośno na całym świecie.

Pescara już bez maseczek ochronnych przegrała sromotnie 0:4 z Benevento, które o ile sezon zostanie dokończony, pewnie zmierza po awans do elity. Nad drugim w tabeli Crotone drużyna prowadzona przez Filippo Inzaghiego ma już 20 punktów przewagi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje turysta z Polski. Szukał schronienia, doszło do najgorszego
  2. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł kobietę w nogę
  3. Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza
  4. Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu
  5. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. meczów kadry. Kibice zostaną wpuszczeni na stadion?
  6. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News