Koronawirus UEFA
FRANCK FIFE/AFP/East News
Autor - 9 Września 2020

Wielkie straty UEFA, na jej nieszczęściu zyskają Polacy. W grze ponad 2 miliardy złotych

Koronawirus przekłada się na ogromne straty finansowe w całym piłkarskim świecie. Okazuje się, że niezwykle wysokie straty dotkną organizatora Ligi Mistrzów. UEFA będzie musiała zwrócić nadawcom telewizyjnym, w tym również polskim, około 680 mln dolarów, czyli 2,5 mld złotych.

Koronawirus uderza w portfele nie tylko piłkarzy i klubów, ale także federacji krajowych i międzynarodowych. Teraz okazało się, że potężne pieniądze straci UEFA, która ze względu na pandemię ograniczyła ilość spotkań w swoich rozgrywkach - Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. To zaś wiąże się ze zwrotem pieniędzy nadawcom telewizyjnym.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pękamy z dumy. Polacy wygrali z Rosją, jesteśmy na autostradzie na Euro, piękny mecz Biało-czerwonych
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Pilne informacje z ostatniej chwili. Koronawirus w PZPN, dwie osoby są zakażone, znamy szczegółyPilne informacje z ostatniej chwili. Koronawirus w PZPN, dwie osoby są zakażone, znamy szczegółyCzytaj dalej

Koronawirus sprawi, że UEFA straci miliardy

Przewidziana pula nagród dla klubów występujących w Lidze Mistrzów i Lidze Europy początkowo miała wynosić 3 mld dolarów, natomiast wpływy do UEFA z tytułu sprzedaży praw telewizyjnych i umów sponsorskich za sezon 2020/2021 wyniosą 3,8 mld dolarów. Teraz jednak okazuje się, że europejska federacja będzie musiała zwrócić nadawcom aż 680 mln (około 2,5 mld złotych).

Wszystko dlatego, że końcowa faza Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy odbywała się bez rozgrywania rewanżów. Oznaczało to ogromne straty dla nadawców, którzy kupowali prawa do pokazania większej ilości spotkań, niż odbyło się w rzeczywistości. To spowodowało przymus zwrócenia części zarobionej przez UEFA kwoty.

Ewa Chodakowska pokazuje swoje wdzięki zupełnie bez ubrań i kpi z Anny Lewandowskiej? Padły ostre oskarżenia (FOTO)Ewa Chodakowska pokazuje swoje wdzięki zupełnie bez ubrań i kpi z Anny Lewandowskiej? Padły ostre oskarżenia (FOTO)Czytaj dalej

Straci federacja czy kluby?

Nie wiadomo na razie czy 680 mln, jakie musi oddać UEFA, zostanie w całości potrącone z kwoty przeznaczonej dla klubów, czy z części zarobków zrezygnuje również sama europejska federacja. W Polsce mecze Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów były transmitowane przez TVP oraz Polsat.

Źródło: wirtualnemedia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiceminister znów się wygadał. Zdradził, ile dokładnie będzie wynosić minimalna emerytura i trzynastka
  2. Otworzył auto i aż osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych os w pojeździe [wideo]
  3. Wielkie zmiany w świecie skoków narciarskich. Polacy będą musieli się do nich przyzwyczaić
  4. Kamil Stoch ujawnił, że w dzieciństwie przeżył prawdziwy dramat. Zatrważające wyznanie poruszyło fanów
  5. Były reprezentant Polski oburzył tysiące Polaków na Twitterze. Jego słowa wprowadzają w osłupienie
  6. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam

NOWE ŚLEDZTWO! Aktywista zatrudnił się na największej fermie norek w Polsce!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News