Koronawirus
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 10 Maja 2020

Legendarny mistrz świata zrujnowany przez epidemię. Stracił dom, zamierza spać w kartonie

Koronawirus pozbawił pracy tysięcy, a może nawet milionów osób na całym świecie. W ogromne tarapaty finansowe popadł również jeden z legendarnych sportowców, który niebawem zostanie eksmitowany. Dawny mistrz szczerze opowiedział o swoim dramacie, który wywołała epidemia.

Były mistrz świata i trzykrotny medalista olimpijski w skoku wzwyż Szwed Patrik Sjoeberg twierdzi, że koronawirus pogrzebał jego wszystkie plany biznesowe i zostawił go bez środków do życia. Jak twierdzi zawodnik, może nawet dojść do sytuacji, w której stanie się bezdomny.

Wielki talent będzie reprezentował Polskę. Już nauczył się naszego hymnuWielki talent będzie reprezentował Polskę. Już nauczył się naszego hymnuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli

Koronawirus pokrzyżował plany Sjoeberga

"Miałem zakontraktowane na cały rok występy w telewizji, wykłady i spotkania motywacyjne z biznesmenami, które w ostatnich latach z dużym sukcesem prowadziła moja firma. Wychodziłem na prostą psychicznie i finansowo, lecz w marcu wszystko zostało odwołane" - mówi załamany były sportowiec w rozmowie z dziennikiem "Aftonbladet".

Dawny mistrz przyznaje, że jest w tym również sporo jego winy, gdyż podczas kariery zamiast oszczędzać prowadził wystawne życie, po którym zostało mu kilka niespłaconych kredytów. "Nie mam nawet pieniędzy na czynsz i teraz czekam na eksmisję. Nie wiem, gdzie zamieszkam. Muszę jednak przyznać, że przez wiele lat miałem naprawdę świetne życie" - oświadczył z rozbrajającą szczerością.

Polski sport budzi się do życia. Wspaniały sukces naszego zawodnika, sięgnął po medal (WIDEO)Polski sport budzi się do życia. Wspaniały sukces naszego zawodnika, sięgnął po medal (WIDEO)Czytaj dalej

Mistrz ma swoje za uszami

Ubóstwo i życie w nędzy to zawsze przykra sprawa, ale gdy przyjrzymy się historii Sjoeberga, trudno oprzeć się wrażeniu, że sam na taki stan zapracował. Były skoczek przyznał, że przez wiele lat nadużywał alkoholu i narkotyków, "wpadł w szpony hazardu" i nawet nie wiedział przez wiele lat, jakiej wysokości są jego zarobki.

Na tym jednak nie koniec - kiedy zdołał podnieść się po wielu życiowych upadkach, dopuścił się oszustwa na wielką skalę. W 2014 roku wystąpił w szwedzkiej edycji "Tańca z gwiazdami". Z kilkoma innymi uczestnikami obstawiał u bukmacherów swoje wyników w programie za bardzo wysokie stawki. Według dziennika "Expressen", szczególnie dobrze zarobił na swoim wyreżyserowanym odpadnięciu. Sportowcem był jednak wielkim: zdobył trzy medale igrzysk olimpijskich i ustanowił rekord świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cejrowski oskarża polski rząd o ukrywanie prawdy o koronawirusie. Wzywa Polaków do sprzeciwu
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News