Koronawirus
Pixabay
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 13 Maja 2020

Młody gwiazdor zmarł na COVID-19. Był u szczytu sławy, miliony fanów pogrążyły się w rozpaczy

Koronawirus pozbawił życia kolejnej legendy sportu. Do tej pory największe żniwo zebrał w szeregach Realu Madryt - w wyniku zakażenia COVID-19 zmarli dwaj byli prezesi klubu. Tym razem choroba zabrała znacznie młodszą osobę. Słynny sportowiec miał bowiem zaledwie 28 lat.

Epidemia koronawirusa uderzyła z niszczycielską siłą w niemal każdy kraj na kuli ziemskiej. Na całym świecie COVID-19 zaraziło się ponad 4,2 mln osób. Liczba zmarłych zbliża się do 300 tysięcy. Jednym z państw dotkniętych koronawirusem jest Japonia, w której z powodu choroby zmarło niespełna 700 osób. Jedną z nich był uwielbiany przez miliony rodaków sportowiec.

Był przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediówBył przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta

Koronawirus pokonał wielkiego mistrza

W środę zmarł japoński zawodnik sumo Kiyotaka Suetake, który występował pod pseudonimem Shobushi. Jak informuje Japońskie Stowarzyszenie Sumo, jest pierwszym zawodnikiem tej dyscypliny, który zmarł na koronawirusa.

Zapaśnik trafił do szpitala jeszcze w zeszłym miesiącu. Badania potwierdzenie zakażenia koronawirusem przez Shobushego. Jak podaje japońska telewizja NHK, bezpośrednią przyczyną śmierci zawodnika sumo była niewydolność wielu narządów wewnętrznych, które zostały zaatakowane przez COVID-19.

Znany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecieZnany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecieCzytaj dalej

Zawodnicy sumo w grupie ryzyka

W kwietniu Japońskie Stowarzyszenie Sumo poinformowało, że pięciu zapaśników zaraziło się koronawirusem. Nie wiadomo jaki jest stan pozostałej czwórki. Z powodu ogromnej nadwagi zawodnicy sumo znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Otyłość jest bowiem jedną z chorób współistniejących.

Shobushi zadebiutował w sumo w 2007 roku. 28-letni zawodnik, podobnie jak pozostali zapaśnicy, cieszą się w Japonii ogromną popularnością oraz estymą. Każdego z nich obowiązuje specyficzna etykieta i kodeks postępowania, za złamanie którego grożą poważne konsekwencje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News