koronawirus złagodzenie restryksci
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 13 Maja 2020

Z ostatniej chwili: nowe zasady na obiektach sportowych. Wiemy, kiedy rozporządzenie wejdzie w życie

Koronawirus spowodował zawieszenie wszystkich imprez sportowych, a także zamknięcie hal, siłowni czy boisk. Teraz premier Mateusz Morawiecki zapowiedział złagodzenie restrykcji. W końcu będzie można większą liczbą osób pojawić się na boisku. Jednak z powrotem na boiska i do hal wiążą się dodatkowe reguły użytkowania tych obiektów.

Koronawirus spowodował zawieszenie świata sportu. Teraz premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedzieli złagodzenie restrykcji. Otwarte mają zostać hale sportowe, a na boisku będzie mogło przebywać do 32 osób jednocześnie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Był przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediówBył przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediówCzytaj dalej

Koronawirus spowodował zamknięcie obiektów sportowych. Teraz premier odmraża sport

- Od 18 maja będzie można również korzystać z zamkniętych hal sportowych, a także w większym stopniu z boisk piłkarskich i orlików, jednak przy zachowaniu ograniczenia osobowego - poinformował premier na wspólnej konferencji prasowej z Ministrem Zdrowia.

Zgodnie z planem przedstawionym przez władze od 18 maja zostaną zwiększone limity osób przebywających jednocześnie na obiektach sportowych. Od poniedziałku limity będą się przedstawiały w następujący sposób. - na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach - może przebywać maksymalnie 14 osób (+2 trenerów). - na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich - mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+4 trenerów).

Do tego wprowadzono możliwość dzielenia boisk na połowy z wyznaczoną strefą buforową. Przy wydzieleniu 5-metrowej strefy buforowej, na boisku będzie mogło przebywać jednocześnie aż 32 osoby, plus 6 trenerów. Na każdej połowie po 16 osób i 3 trenerów.

Zgodnie z planem rządu 18 maja otwarte zostaną również hale sportowe i obiekty zadaszone. Zgodnie z planem odmrażania sportu liczba osób przebywających jednocześnie w takim obiekcie będzie uzależniona od powierzchni hali. W związku z tym:
- w obiektach do 300 m2 będzie mogło przebywać 12 osób + trener,
- w obiektach od 301 do 800 m2 będzie mogło przebywać 16 osób + 2 trenerów,
- w obiektach od 801 do 1000 m2 będą mogły przebywać 24 osoby + 2 trenerów,
- w obiektach powyżej 1000 m2 będą mogły przebywać 32 osoby + 3 trenerów.

Znany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecieZnany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecieCzytaj dalej

Nowe restrykcje na halach sportowych

Jednak ćwiczenia w hali będą obarczone dodatkowymi zakazami. Nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego, oprócz toalety. Wprowadzono również obowiązek dezynfekowania odzieży po odbytych ćwiczeniach.

Premier Morawiecki zapowiedział również, że zostaną otwarte boiska pełnowymiarowe. Jednocześnie będą mogły przebywać na nim 22 osoby i 4 trenerów. Na mniejszych obiektach otwartych, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach będzie mogło być maksymalnie do 14 osób i dwóch trenerów.

Już wcześniej premier z Ministrem Zdrowia zapowiedzieli, że będzie możliwy start polskiej ligi żużlowej, a także powrót ligi piłkarskiej. Oficjalnie wiadomo już, że PGE Ekstraliga ruszy 12 czerwca, a PKO Ekstraklasa wznowi rozgrywki 29 maja. Do gry wrócą także rozgrywki Pucharu Polski i 1 ligi piłkarskiej.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News