koronawirus
instagram.com/adamdzigala
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Lutego 2020

Polski piłkarz nie dostaje pensji przez... koronawirusa. Kuriozalne wyjaśnienia właściciela klubu

Koronawirus jest zagrożeniem dla wszystkich ludzi na świecie, a skutki zachorowań odbijają się powoli na świecie sportu. Media na całym świecie pisały o odwołanym Grand Prix Chin w Formule 1, czy o przesunięciu startu ligi chińskiej. Okazuje się, że jeden z piłkarzy z Polski także odczuwa skutki choroby. Sponsor klubu w którym występuje nie chce wypłacać pieniędzy dla zawodników z powodu wirusa, który grasuje w Azji.

Koronawirus jest niezwykle niebezpieczny. Media z całego świata z dnia na dzień ostrzegają przed chorobą, a jej skutki są coraz to bardziej opłakane. Wirus niespodziewanie dotknął polskiego piłkarza, którego klub jest sponsorowany przez chińskiego inwestora. Milioner wstrzymał wypłaty, zasłaniając się chorobą, która panuje w jego kraju.

Polscy skoczkowie przejdą specjalne testy. Badanie sprawdzi ich mocPolscy skoczkowie przejdą specjalne testy. Badanie sprawdzi ich mocCzytaj dalej

Koronawirus dał się we znaki polskiemu piłkarzowi. Milioner wstrzymał pieniądze

Piłkarzem, którego dotknął kryzys jest Adam Dźwigała. Polak, który gra na co dzień w CD Aves narzeka na brak pensji. Wszystko przez inwestora z Chin, który posiada klub z portugalskiej ekstraklasy. Wei Zhao przez styczeń i luty nie mógł wypłacać pieniędzy piłkarzom, ponieważ jeden z chińskich banków zawiesił swoje funkcjonowanie przez wybuch epidemii. Taka sytuacja nie pomogła drużynie, a także strajkującym piłkarzom, przez co postawa Aves w tym sezonie ligowym jest wyjątkowo słaba. Drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jej spadek jest praktycznie nieunikniony.

Kiedy sprawą zainteresowały się portugalskie media, klub wystosował pismo, w którym opisał problemy z finansami. Według przedstawicieli klubów, pensje za styczeń i luty mają zostać wypłacone jeszcze w tym tygodniu.

Organizatorzy podjęli decyzję ws. skoków w Tauplitz. Tego obawiali się kibiceOrganizatorzy podjęli decyzję ws. skoków w Tauplitz. Tego obawiali się kibiceCzytaj dalej

CD Aves bliskie spadku

Brak regularnych wypłat sprawił, że piłkarze Aves byli bliscy rozwiązania swoich kontraktów. Obecnie jednak poszli na kompromis i postarają utrzymać się w lidze, co nie będzie łatwe. Przypomnijmy, że Adam Dźwigała nie jest jedynym piłkarzem z Ekstraklasy, który reprezentuje klub. Jego kolegą z boiska jest Mato Milos, który występował w Lechii Gdańsk.

Na grę w portugalskim klubie narzekał także syn Zinedine'a Zidane'a. Enzo, który był wielkim talentem Realu Madryt zakończył swoją przygodą z Aves po tym, jak klub nie chciał wypłacać mu pieniędzy. Nowym zespołem syna mistrza świata z 1998 stała się Almeria.

Zobacz także:

  1. Nowe godziny skoków narciarskich w Bad Mitterndorf. Pogoda płata figle organizatorom
  2. Media zadrwiły z Krzysztofa Piątka. Nadały mu nowy pseudonim
  3. Pele ma problemy zdrowotne. Król futbolu ujawnia prawdę
  4. Znany dziennikarz sportowy odchodzi z Polsatu. Pracował w stacji prawie 20 lat
  5. Oficjalnie: Vital Heynen zawieszony przed władze. Drużyna będzie musiała poradzić sobie bez niego
  6. Dramatyczne doniesienia od rodziny Kamila Glika. Zmarł zbyt wcześnie, ogromna strata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News