Koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Maja 2020

Epidemia złamała karierę legendy sportu. Wirus zrobił spustoszenie w organizmie gwiazdy

Koronawirus dotyka nie tylko zwykłych ludzi, ale również sportowców. Mogłoby się wydawać, że zahartowany organizm, przyzwyczajony do ogromnego wysiłku i rywalizacji ma w starciu z infekcją duże szanse na zwycięstwo. Niestety wirus z Wuhan nikogo nie oszczędza. Choroba zmusiła wieloletnią gwiazdę sportu do zakończenia kariery. 

Koronawirus zbiera tragiczne żniwo na całym świecie. Przez infekcję nim wywołaną zmuszeni byliśmy w ostatnim czasie pożegnać wielu wybitnych ludzi świata sportu. Niektórzy sportowcy mieli więcej szczęścia i byli w stanie pokonać chorobę. Niestety nieraz pozostawia ona w organizmie ślady, które przekreślają szansę na kontynuowanie kariery.

Tragiczne wieści obiegły polskie media. 42-letni gwiazdor zmarł na straszliwą chorobęTragiczne wieści obiegły polskie media. 42-letni gwiazdor zmarł na straszliwą chorobęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta


Koronawirus zmusił zawodniczkę do zakończenia kariery

Wieloletnia reprezentantka Szwecji w biegach narciarskich, Jennie Oeberg przekonała się, że z koronawirusem nie ma żartu. Zawodniczka zachorowała, gdy jeszcze nie wiadomo było, jak wielkim zagrożeniem jest wirus z Wuhan. O swojej walce z chorobą opowiedziała w rozmowie z dziennikiem “Expressen”.

- Początkowo miałam niewysoką gorączkę i kaszel jak przy zwykłym przeziębieniu lub grypie, ale po tygodniu leżenia w łóżku objawy minęły. Kiedy zaczęłam trenować, nagle ponownie poczułam się źle i w bardzo krótkim czasie miałam już gorączkę dochodzącą do 40 stopni. Po kolejnych dniach mój stan się zaczął pogarszać z godziny na godzinę, zemdlałam i po przewiezieniu do szpitala natychmiast podłączono mnie do respiratora. - zdradziła 30-latka. Jak się okazało Szwedka w związku z zakażeniem koronawirusem, doznała ciężkiego obustronnego zapalenia płuc. Najprawdopodobniej zaraziła się od jednego z kibiców podczas zawodów Pucharu Świata 4 marca w Drammen w Norwegii.

Tomasz Hajto w dużych tarapatach. Były zawodnik usłyszał poważne zarzutyTomasz Hajto w dużych tarapatach. Były zawodnik usłyszał poważne zarzutyCzytaj dalej


Choroba zostawiła w organizmie sportsmenki nieodwracalne zmiany

Na szczęście Oeberg udało się pokonać infekcję, jednak kobieta cały czas odczuwa jej skutki. Wirus zostawił w organizmie zawodniczki zmiany, które zmusiły ją do podjęcia decyzji o zakończeniu wyczynowej rywalizacji. Szwedka przestrzegła również przed lekceważeniem niebezpieczeństwa związanego z koronawirusem.

- Czuję, że wirus wyrządził spustoszenie w moim organizmie. Podczas tygodni izolacji i przemyśleń zdecydowałam się skończyć ze sportem wyczynowym. Jestem młoda i świetnie wytrenowana, a jednak wirus mnie zaatakował i to z tak wielką siłą, że zastanawiałam się, czy go pokonam. Ta choroba jak widać atakuje wszystkich, i starszych, i młodych, niezależnie od kondycji fizycznej. To na szczęście zrozumiała moja liczna rodzina, której starsi członkowie teraz wiedzą, że muszą uważać i przestrzegać restrykcji, ponieważ zachorowała nawet - jak mówią - "ich bardzo silna i niezniszczalna podobno wnuczka" - zakończyła Oeberg. Jej największym sukcesem jest trzecie miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w sprincie w 2015 roku w Rybińsku. Zdobyła również dwa brązowe medale mistrzostw świata do lat 23.

Źródło: “Expressen”

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News