Koronawirus
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Autor Bartosz Goluch - 15 Kwietnia 2020

Wielka akcja polskich gwiazd sportu. Planują zebrać pół miliona złotych

Koronawirus jest ogromnym obciążeniem dla polskiej służby zdrowia i budżetów poszczególnych szpitali. Z odsieczą rodzimym szpitalom ruszyli kolejni sportowcy, którzy planują zebrać aż pół miliona złotych na walkę z epidemią COVID-19.

Rusza akcja "Rakietą w koronawirusa". Zebrane przez gwiazdy polskiego tenisa fundusze mają zostać przeznaczone na sprzęt ochronny dla personelu medycznego. Do akcji przyłączyli się już m.in. Agnieszka Radwańska, Iga Świątek czy Hubert Hurkacz.

TVP Sport: Ekstraklasa wraca do gry. Jest dokładna data wznowienia ligiTVP Sport: Ekstraklasa wraca do gry. Jest dokładna data wznowienia ligiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitala
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone

Koronawirus nie odpuszcza. Tenisiści biorą sprawy w swoje ręce

Inicjatywę zapoczątkowała Sandra Zaniewska - była tenisistka, a obecnie trenerka. "Na bieżąco obserwuję sytuację w polskich szpitalach. Najbardziej palący problem to brak środków chroniących lekarzy. Dlatego chciałam zaangażować swoje środowisko do wspólnego zbierania funduszy na ten cel. Zgłosiłam się z prośbą do Fundacji Sensoria i wspólnie zorganizowaliśmy 'Rakietą w koronawirusa'" - tłumaczy w rozmowie z portalem tenisklub.pl.

W akcję charytatywną zaangażowała się już cała plejada polskich gwiazd tenisa. Do inicjatywy przystąpili Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Łukasz Kubot, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Magda Linette, Iga Świątek, Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa oraz Paulina Kawa.

Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa BońkaNie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa BońkaCzytaj dalej

Licytacja trwa, do zgarnięcia wiele wartościowych "fantów"

Sportowcy przekazali na aukcję rakiety, koszulki i piłki tenisowe z autografami. Licytacja potrwa przez 9 dni. Ponadto ruszyła zbiórka w serwisie zrzutka.pl. Zgromadzono już prawie 20 tys. złotych (stan na 15.04.2020 o godz. 13).

Zarażonych koronawirusem zostało niemal 2 mln osób na całym świecie. Z powodu COVID-19 zmarło już ponad 127 tys pacjentów. W Polsce SARS-CoV-2 potwierdzono u 7408 osób, z których zmarło 268 zakażonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy
  2. Zima nie powiedziała ostatniego słowa. IMGW ostrzega, temperatura znacznie się obniży
  3. Marcin Najman ogłosił, z kim chciałby stoczyć ostatnią walkę. Jeden z kandydatów wzbudził zaskoczenie
  4. Córka Tomasza Adamka zmieniła się nie do poznania. Mała Roksana wyrosła na piękną kobietę (FOTO)
  5. Robert Lewandowski miał trafić do zupełnie innego klubu. Aż trudno uwierzyć
  6. Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jedną

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News