koronawirus powrót
STR/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 15 Czerwca 2020

Druga fala epidemii uderzyła w świat sportu. Pierwsze obiekty zostały znów zamknięte

Koronawirus znów uderza w Chiny i tamtejszy sport. Niedawno zanotowano tam największy przyrost zakażonych od dwóch miesięcy. Pekin postanowił szybko działać, by nie dopuścić do ponownego nawrotu masowych zachorowań na COVID-19. Decyzja władz mogła być tylko jedna.

Koronawirus ponownie uderzył w Chiny. W Pekinie wybuchło największe ognisko zakażeń od lutego. W sumie 79 osób zakażonych miało związek z jednym z miejscowych targów. Nowe zakażenia spowodowały, że władze miasta postanowiły ponownie zamknąć obiekty sportowe i kulturalne. Te decyzje mają na celu ograniczenie dalszego powiększania się grona zakażonych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Artur Szpilka pobił znanego polityka. Wszystko uchwyciły kamery (WIDEO)
  2. Są ofiary i setki rannych. Porażająca tragedia na autostradzie. Światowe media są wstrząśnięte doniesieniami z Chin
Oficjalnie: Sławomir Peszko podpisał kontrakt z VI-ligowcem. Oficjalnie: Sławomir Peszko podpisał kontrakt z VI-ligowcem. "Peszkin" zarobi krocieCzytaj dalej

Koronawirus znów zaatakował Chiny

Jednym z zamkniętych obiektów jest także targ hurtowy Xinfadi, który odpowiada za 80 proc. zaopatrzenia chińskiej stolicy w towary rolno-spożywcze. Miasto postanowiło rozpocząć akcję przeprowadzania testów na koronawirusa wśród dziesiątek tysięcy mieszkańców. Służby poszukują wszystkich, którzy w ostatnich dniach przebywali na targu spożywczym, który jest nowym ogniskiem zakażeń.

W Pekinie trwa akcja badania dziesiątek tysięcy mieszkańców okolicy targu. Władze wydały zalecenie, żeby mierzyć temperaturę przy wejściu na teren obszarów mieszkalnych, z których zrezygnowano jakiś czas temu. Osoby, które nie mieszkają na danym terenie, będą miały zakaz wstępu.

Szczytowy okres pandemii w Chinach minął wiele tygodni temu i władze niektórych regionów powoli łagodzą restrykcje i pozwalają na wznowienie działalności gospodarczej. Pekin, który od nowa nakłada ograniczenia, jest wyjątkiem w skali kraju, ale to w stolicy Chin pojawia się najwięcej dziennych nowych zakażeń koronawirusem.

Rodzina Lewandowskich znowu się powiększyła? Zdjęcie wywołało lawinę spekulacji (FOTO)Rodzina Lewandowskich znowu się powiększyła? Zdjęcie wywołało lawinę spekulacji (FOTO)Czytaj dalej

Pekin zamknął wszystkie obiekty sportowe

Ryzyko szerzenia się epidemii jest bardzo wysokie, więc powinniśmy podjąć stanowcze środki - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik władz Pekinu Xu Hejiang. Władze Chin badają, skąd wirus trafił na targ w Pekinie.

- Nie jest jasne, czy źródłem infekcji mogło być skażone mięso lub owoce morza - powiedział epidemiolog z pekińskiego Centrum Kontroli Chorób (CDC) Yang Peng. Jak dodał, wstępne badania genetyczne sugerują, iż patogen mógł przybyć z Europy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca zapłaci nawet 500 zł w czasie burzy. Mandatu trudno uniknąć, ale jest sposób
  2. Chińczycy chwalą się, że stworzyli skuteczną szczepionkę. "Po podaniu naszej szczepionki pojawiają się przeciwciała"
  3. Reprezentant Polski skończył karierę. Grał z kadrą na Euro, mamy oficjalny komunikat
  4. Dawid Janczyk wyrzucony z kolejnego klubu. Wymowny komentarz zespołu
  5. Straszliwa kontuzja znanego gwiazdora. Nagranie tylko dla ludzi o mocnych nerwach (WIDEO)
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News