Koronawirus
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 15 Listopada 2020

Nie żyje gwiazda światowego sportu. Zmarł na koronawirusa, miał tylko 59 lat

Koronawirus zbiera coraz większe tragiczne żniwo. Kibice muszą pogodzić się ze stratą kolejnego już przedstawiciela świata sportu. Tym razem przedwcześnie odszedł od nas słynny amerykański zawodnik, który święcił największe triumfy pod koniec ubiegłego wieku. Sportowiec miał zaledwie 59 lat, gdy przegrał walkę z COVID-19. Jego śmierć pogrążyła w smutku rodzinę, przyjaciół i kibiców.

Koronawirus nie przestaje pustoszyć świata sportu. Dotarły do nas niesamowicie smutne informacje o śmierci słynnego amerykańskiego sportowca. Doskonale znany kibicom zawodnik miał zaledwie 59 lat.

Marcin Najman się wściekł. Zaczął bez opamiętania wyzywać ludzi, dostało się też Bońkowi. Marcin Najman się wściekł. Zaczął bez opamiętania wyzywać ludzi, dostało się też Bońkowi. "Małe glizdy"Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Właśnie podano druzgocącą informację. Nie żyje zasłużony polski piłkarz, jego mecze śledziło wielu Polaków
  2. Nastolatka pobiła rekord Guinnessa. Ma najdłuższe nogi na świecie, aż ciężko uwierzyć w jej wymiary
  3. Jerzy Brzęczek zdradził, kto stanie w bramce reprezentacji Polski. Duże zaskoczenie, wielka zmiana


Koronawirus pokonał słynnego amerykańskiego sportowca

Kolejne bardzo smutne informacje obiegły światowe media. W wyniku zarażenia koronawirusem zmarł wybitny sportowiec. Nie żyje ikoniczna postać sportów motorowych w Stanach Zjednoczonych.

Portal nbcsports.com, a także inne źródła podają informację o śmierci Jima Pace’a, byłego kierowcy wyścigowego. Pace miał tylko 59 lat, gdy zaraził się koronawirusem. NIestety wirus z chińskiego Wuhan okazał się silniejszy od organizmu byłego sportowca i sprawił, że ten zmarł 13 listopada.

Informację o śmierci Jima Pace’a potwierdziła jego rodzina. W imieniu rodziny specjalne oświadczenie o śmierci byłego kierowcy wystosowała Sunday Group Management. W dokumencie przybliżono sylwetkę zmarłego.

Dowiedzieliśmy się, że 59-latek zmarł w Memphis w stanie Tennessee. W ostatnich latach startował w zawodach charytatywnych, z których środki przeznaczane były na pomoc w zwiększeniu świadomości dotyczącej choroby Alzheimera. Był regularnym uczestnikiem takich imprez.

Największe sukcesy święcił w latach 90. ubiegłego wieku. Wygrał m.in. słynny 24-godzinny wyścig na torze Daytona International Speedway. Startował także w legendarnym wyścigu Le Mans.

Żona Radosława Majdana pręży muskuły. Fani ją wyśmiali, zwrócili uwagę na komiczny szczegół (FOTO)Żona Radosława Majdana pręży muskuły. Fani ją wyśmiali, zwrócili uwagę na komiczny szczegół (FOTO)Czytaj dalej


Przyjaciele żegnają zmarłego Jima Pace’a

- To niezwykle smutne wieści. Trudno w to uwierzyć. Jim i ja jeździliśmy razem i wygraliśmy na Daytona i Sebring w 1996 roku. Przesyłam kondolencje jego rodzinie. Zawsze mówiłem, że był on jednym z najbardziej serdecznych ludzi i najlepszych kolegów w zespole, jakich kiedykolwiek miałem - powiedział Wayne Taylor, wieloletni przyjaciel i kolega z zespołu Pace’a.

- Ależ smutny początek dnia, słyszeć o śmierci Jima Pace’a. Znaczył tak wiele dla mojego ojca. Wygrał razem z nim wyścig w 1996, a my po prostu będziemy za nim tęsknić. - powiedział z kolei Jordan Taylor, syn Wayne’a, który również został kierowcą wyścigowym.

- Kierowca, nauczyciel i lojalny przyjaciel. To proste słowa, by opisać Jima Pace’a i stratę, jaką nasz sporto odczuwa dzisiaj po jego śmierci. Jeśli chodzi o wyścigi, Jim doświadczył i widział wszystko, co możliwe. Jesteśmy zdruzgotani stratą tak wielkiego mistrza - powiedział prezydent International Motor Sports Association John Doonan.

Źródło: nbcsports.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucja
  2. Ma 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozę
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jana Tomaszewskiego, złapaliśmy się za głowy. To wielka gwiazda telewizji
  4. Anna Lewandowska dodała wymowne zdjęcie. Fani oszaleli, rodzina się powiększyła? (FOTO)
  5. Łukasz Fabiański nie mógł dłużej milczeć. Zabrał głos ws. sytuacji w Polsce, ważne słowa polskiego bramkarza
  6. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  7. Policja ścigała ciągnik napakowany ludźmi. Nie do wiary, kim był jeden z nich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News