Koronawiurs żużel
Engborg/pixabay.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 21 Lipca 2020

Kolejne zakażenia wirusem w polskiej lidze. Jednak nie ma mowy o przerwaniu rozgrywek

Koronawirus nie odpuszcza. COVID-19 ponownie zaatakował w PGE Ekstralidze. Zakażony jest jeden z uczestników meczu ROW Rybnik – Unia Leszno. Jednak sytuacja jest pod kontrolą, a władze ligi nie mają w planach zatrzymania rozgrywek. Zdecydowały się za to na zwiększenie zasad bezpieczeństwa.

Kilka dni po meczu 10 lipca między ROW-emRybnik a Unią Leszno, który 34:56 wygrali goście, władze ligi poinformowały, że wśród uczestników meczu znalazła się jedna osoba z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. Nie był to jednak żaden z zawodników, czy członek któregoś ze sztabu szkoleniowych, ale wszyscy obecni na spotkani obowiązkowo musieli udać się na domową izolację. Ponadto podjęto decyzję o przełożeniu kolejnych meczów tych drużyn.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz przekazał Polakom porażającą nowinę. Żona przeszła jego chorobę bardzo źle, miała cięższe objawy niż skoczek
  2. Dramat na polskim "Darze Młodzieży". Doszło do najgorszego, byli bezradni


Uczestnik meczu zakażony koronawirusem

W poniedziałek przeprowadzono testy wśród wszystkich uczestników meczu, a już we wtorek wszystko było już jasne. Zakażonym okazał się mechanik jednego z zawodników ROW-u Rybnik. Mimo to władze ligi podjęły decyzję, że rozgrywki PGE Ekstraligi będą kontynuowane. Mężczyzna nie miał z nikim kontaktu od czasu, gdy udał się na izolację, a obecnie znajduje się pod opieką sanepidu.

Piękna dziewczyna reprezentanta Polski zachwyca nienaganną figurą. Odważne zdjęcia (FOTO)Piękna dziewczyna reprezentanta Polski zachwyca nienaganną figurą. Odważne zdjęcia (FOTO)Czytaj dalej

Jeszcze większy rygor


Po tym zdarzeniu władze PGE Ekstraligi zdecydowały się jednak na podjęcie jeszcze bardziej znaczących kroków, związanych z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego. Obowiązkowe testy genetyczne będą przeprowadzane co dwa tygodnie na osobach, które pojawiały się w parkach maszyn. Testy genetyczne będą musieli przechodzić nie tylko wszyscy zawodnicy, ale także mechanicy, którzy będą decydowali się wyjeżdżać z Polski zarówno w celach prywatnych, jak również związanych z występami i pracą w innych zawodach żużlowych poza granicami kraju.


Źródło: Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka i Lidl zaostrzają walkę o klientów. My tylko na tym zyskamy, szykują się ostre cięcia cen
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Niedowierzenie kibiców. Były reprezentant Polski i uczestnik Euro ma koronawirusa, potrzebna pomoc lekarzy
  4. Serie A: Juventus Turyn – Lazio Rzym. Na żywo. Gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, stream. Wyniki
  5. Wstrząsające informacje ws. Złotej Piłki. Robert Lewandowski na pewno nie zdobędzie prestiżowej nagrody
  6. Idealna okazja, aby zostać Batmanem. Niecodzienna aukcja samochodów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News