koronawirus
youtube.com/ SPORT1
Autor Mateusz Wysokiński - 22 Marca 2020

Szczepionka na koronawirusa będzie już niebawem? Właściciel Hoffenheim podał radosną nowinę, znamy datę

Koronawirus może zostać wytępiony jeszcze w tym roku. Właściciel przedstawiciela Bundesligi - Hoffenheim, a zarazem firmy CureVac, Dietmar Hopp przekonuje, że jego naukowcy pracują w pocie czoła nad lekarstwem stosowanym przeciwko COVID-19. Jeśli wierzyć Niemcowi, szczepionkę na przypadłość powinniśmy dostać jeszcze w tym roku.

Koronawirus może być uleczony jeszcze w tym roku. Mimo że choroba powoduje dużo stresu na całym świecie, to działalność koncernów medycznych może dawać namiastki optymizmu. Na szczególne pochwały zasługuje firma CureVac, która jest dzierżona przez właściciela bundesligowego Hoffenheim - Dietmara Hoppa. Niemiecki biznesman przekazał, kiedy szczepionka pojawi się na rynku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PILNE: Nie żyje b. legendarny prezes Realu Madryt. Zabił go koronawirus
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Reprezentant Polski był w centrum trzęsienia ziemi. Poruszające wyznanie. Reprezentant Polski był w centrum trzęsienia ziemi. Poruszające wyznanie. "Myślałem, ze to koniec świata"Czytaj dalej

Koronawirus. Dietmar Hopp przoduje w pracach nad szczepionką

Właściciel Hoffenheim z wielkim niepokojem patrzy na to, co dzieje się w Niemczech i na całym świecie, to też jego firma CureVac pracuje w bardzo mocnym tempie nad szczepionką. Pierwsze rezulataty działalności niemieckich naukowców zrobiły wrażenie na całym medycznym świecie, a z właścicielem Hoffenheim kontaktował się nawet Donald Trump, który chciał, aby Niemiec sprzedał recepturę. Sam Hopp się na to nie zgodził i obiecuje, że jego dzieło będzie dostępne dla całego świata. Jeśli dobrze pójdzie, to pierwsze szczepienia powinny mieć miejsce już na jesieni 2020 roku.

- Jeśli wszystko pójdzie dobrze, szczepionka może być gotowa jesienią. Badania to zawsze strefa niepewności. Dlatego są takie skomplikowane i drogie. Mogą się zdarzyć opóźnienia, jeśli np. badacze sami się zarażą. I są jeszcze długie procedury dopuszczenia leku. - mówi właściciel klubu z Bundesligi w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Były gwiazdor Manchesteru United zarażony koronawirusem. Oficjalny komunikat klubuByły gwiazdor Manchesteru United zarażony koronawirusem. Oficjalny komunikat klubuCzytaj dalej

Styczeń 2021 roku ostatecznym terminem

Jeśli szczepionka autorstwa Hoppa nie uzyska potrzebnych pozwoleń, może nastąpić opóźnienie w szczepieniu. Sam Niemiec podkreśla jednak, że terminem maksymalnym jest styczeń 2021 roku.

- Dlatego to wszystko spekulacje: ja mówię, że możliwa jest szczepionka jesienią, ale opóźnienia też są możliwe. Opóźnienie do stycznia 2021 byłoby jeszcze do zniesienia. Opóźnienie do grudnia 2021 już nie. - powiedział Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważna
  2. Znany reżyser lekceważy zagrożenie koronawirusem? Kręci film w środku Warszawy
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News