Koronawirus
Instagram
Autor - 23 Marca 2020

Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom

Koronawirus sparaliżował świat sportu, życie publiczne, ale przede wszystkim kosztował życie tysięcy osób. Robert i Anna Lewandowscy przekazali na rzecz walki z epidemią milion euro. Para ujawniła, gdzie dokładnie trafią pieniądze, odpowiadając tym samym na zarzuty o brak transparentności.

"W związku z państwa zainteresowaniem informujemy, że całość kwoty zostanie przekazana na walkę z koronawirusem w Polsce" - pisze w korespondencji ze sport.pl osoba z otoczenia Roberta i Anny Lewandowskich.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Wielcy rywale polskich skoczków bez trenera. Dymisja szkoleniowca zaskoczyła wszystkichWielcy rywale polskich skoczków bez trenera. Dymisja szkoleniowca zaskoczyła wszystkichCzytaj dalej

Koronawirus szaleje, Lewandowscy idą z odsieczą polskim szpitalom

"Kwota 4 mln zł zostanie przekazana w równych wysokościach na pomoc wszystkim jednoimiennym szpitalom zakaźnym w całej Polsce. Pozostała kwota zostanie przekazana na inne cele związane z walką z epidemią. Dziś są przygotowywane stosowne dokumenty, które pozwolą na jednoczesne przekazanie środków szpitalom. Decyzja o takim rozlokowaniu środków została podjęta po konsultacji z odpowiednimi organami władzy, które koordynują walkę z koronawirusem w Polsce. W gestii władz szpitali jest wykorzystanie środków do takich celów, jakie uznają za najwłaściwsze w dzisiejszej trudnej sytuacji" - pisze pełnomocnik pary.

Stanowisko Roberta i Anny Lewandowskich stanowi niejako odpowiedź na głosy krytyki, których nie zabrakło w prasie oraz mediach społecznościowych po ogłoszeniu przez nich wsparcia w walce z koronawirusem. Niektórzy komentatorzy zarzucali parze, że robi to "na pokaz", a nawet, że... powinna przeznaczyć więcej pieniędzy. Przytłaczająca większość reakcji była jednak pozytywna. Zagraniczne media o akcji Lewandowskich pisali jako o "największym sukcesie" polskiego snajpera, który zostanie zapamiętany przez wiele lat.

Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarzaOgromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarzaCzytaj dalej

Epidemia trwa, pieniądze na pewno się przydadzą

Na całym świecie COVID-19 zaraziło się już ponad 300 tys. ludzi. Aż 11 tys. osób zmarło. W Polsce sytuacja również jest coraz gorsza - mamy co najmniej 684 przypadki zakażeń i 8 ofiar epidemii. Ministerstwo zdrowia spodziewa się, że niebawem liczba zarażonych przekroczy tysiąc, a kolejne dni będą najtrudniejszym okresem w walce z wirusem.

Od piątku 20 marca na terenie naszego kraju obowiązuje stanu epidemii. Zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
  2. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News