Koronawirus
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 23 Kwietnia 2020

Kolejne ligi angielskie oficjalnie zakończone. Decyzję podjęły wszystkie kluby

Koronawirus w dramatyczny sposób zmienił codzienną rzeczywistość ludzi na całym świecie. Grupami, które ciężko znoszą obostrzenia, wprowadzone na czas zagrożenia epidemicznego są piłkarze i kibice. Jedni i drudzy muszą obyć się bez rywalizacji w ukochanej dyscyplinie sportu. Władze angielskiej ligi właśnie podjęły decyzję o zakończeniu zmagań w sezonie 2019/2020.

Koronawirus nadal pustoszy świat sportu. Kolejne rozgrywki piłkarskie właśnie zdecydowały o zakończeniu gry. Do tego typu rozwiązania skłoniła się zdecydowana większość drużyn występujących w zmaganiach.

Media podały przykre informacje z samego rana. Nie żyje światowej sławy mistrz olimpijskiMedia podały przykre informacje z samego rana. Nie żyje światowej sławy mistrz olimpijskiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa


Koronawirus zmusza europejskie federacje do podjęcia drastycznych kroków

Pandemia koronawirusa rozprzestrzeniająca się w zawrotnym tempie sprawiła, że na całym świecie odwołane, bądź wstrzymane zostały wszelkie rozgrywki sportowe. Na przyszły rok przełożono dwie największe imprezy zaplanowane na lato - igrzyska olimpijskie i mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Władze poszczególnych federacji krajowych mierzą się z podobnym dylematem co UEFA, gdy podejmowała decyzję o przełożeniu czempionatu.

Z powodu braku wpływów z dnia meczowego, kontraktów reklamowych i transmisji telewizyjnych kluby muszą zmierzyć się z poważnymi kłopotami finansowymi, a wciąż nie wiadomo, kiedy będzie można wrócić do gry. Dlatego też w niektórych miejscach podjęto decyzję o zakończeniu rozgrywek na tym etapie sezonu.

Mariusz Pudzianowski kandydatem na prezydenta? Udostępnił zadziwiającą grafikę z Mariusz Pudzianowski kandydatem na prezydenta? Udostępnił zadziwiającą grafikę z "hasłami wyborczymi"Czytaj dalej


Angielskie drużyny przegłosowały decyzję o zakończeniu sezonu

Tak właśnie postąpiły władze piątego i szóstego poziomu rozgrywkowego w Anglii. National League ogłosiło w środę, że zawieszone od 16 marca zmagania drużyn na tych szczeblach ligowych, zostają zakończone. Kwestie wyników sportowych są obecnie wciąż dyskutowane, więc nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała kwestia spadków i awansów z wymienionych lig.

O takim rozwiązaniu zadecydowały same kluby w specjalnie przeprowadzonym głosowaniu. Znaczna większość drużyn opowiedziała się za zakończeniem już teraz sezonu ligowego. W oświadczeniu władz ligi możemy znaleźć informację, że nie wszystkie zespoły oddały głos, ale na tym etapie ich zdanie i tak nie byłoby już w stanie zmienić decyzji większości.

- Zarząd postanowił ogłosić decyzję już teraz, przed otrzymaniem reszty głosów, które i tak nie zmieniłyby wyniku głosowania. Robimy to, by ułatwić klubom podejmowanie jak najszybszych decyzji biznesowych. "Opcje dotyczące wyników sportowych w sezonie 2019/20 pozostają pod uważną analizą, a kolejne informacje zostaną podane w odpowiednim czasie - napisano w przygotowanym oświadczeniu ligi.

Źródło: National League

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 osób nie żyje, 50 utknęło w gruzach domów. Wieczorem doszło do tragedii za granicą
  2. Dym z Biebrzańskiego Parku Narodowego dotarł nad Warszawę. Mieszkańcy piszą o smrodzie, wszystko widać na mapie
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Dobra propozycja dla niektórych dłużników. Zadłużenia już ich nie pogrążą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News