Koronawirus
Instagram.com/adammalyszofficial
Autor Piotr Mika - 23 Sierpnia 2020

Adam Małysz wspomina zarażenie COVID-19. Mistrz zdradził, czy wciąż odczuwa jego skutki

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się szybciej niż na początku pandemii. Mimo to część dyscyplin sportowych stara się wrócić do normalnego funkcjonowania, tak jak skoki narciarskie. Jedną z osób, które dużo mogą powiedzieć na temat COVID-19 jest Adam Małysz, który sam zmagał się z chorobą jeszcze kilka tygodni temu.

Koronawirus może nie wypaczył rywalizacji w skokach narciarskich, ponieważ większość zawodów Pucharu Świata 2019/2020 zdołano przeprowadzić, to jednak jest on sporym problemem dla organizatorów letnich konkursów w tej dyscyplinie. O tych problemach i swoich przejściach z koronawirusem opowiedział niedawno legendarny polski zawodnik, Adam Małysz.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Wiadomo już, co w ogromnym stopniu zwiększa ryzyko zakażenia
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Pilna akcja poszukiwawcza w Jarosławcu. Pogotowie ratunkowe i śmigłowce robią, co mogą
Dwa razy leżał na deskach, ale wstał i dokonał potwornej zemsty. Nieprzytomny rywal bezwładnie runął na matę (WIDEO)Dwa razy leżał na deskach, ale wstał i dokonał potwornej zemsty. Nieprzytomny rywal bezwładnie runął na matę (WIDEO)Czytaj dalej

Koronawirus długo towarzyszył Małyszowi

Były skoczek narciarski a obecnie działacz Polskiego Związku Narciarskiego (PZN) opowiedział o tym, jaki wpływ miała na niego jak i całą dyscyplinę pandemia COVID-19. Przypomnijmy, że Adam Małysz w czerwcu poinformował o tym, że zaraził sie koronawirusem. Przez kilka tygodni Polacy bacznie śledzili wszystkie doniesienia na temat stanu zdrowia naszego mistrza, który ostatecznie wygrał z chorobą, a teraz zdradził, czy odczuwa jeszcze jej skutki.

W rozmowie z "Super Expressem" były skoczek skupił się jednak najpierw na tym, jak pandemia wpłynęła na polskich skoczków. - Epidemia nie przysłużyła się, ale jest wielu, którym nie zaszkodziła. Po sezonie trenowali w domu, nadzorowani przez trenerów. Byłem na kilku zgrupowaniach kadry. Zauważyłem, że Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła nie stracili nic ze swoich umiejętności. Wyróżnia się Dawid, który cały czas skacze dobrze. Duży postęp widać u młodych skoczków w kadrze. - ocenił Adam Małysz.

Wiele osób nawet po wyzdrowieniu odczuwa dalej skutki zachorowania na COVID-19. - Nie ucierpiałem z tego powodu. W trakcie choroby miałem bóle pleców, czułem się słabszy, straciłem na krótko węch i smak. Ale nie odczuwam już żadnych dolegliwości. - zapewnia legendarny skoczek, uspokajając kibiców.

Lewandowski czy wielkie trio z Paryża? O wyniku finału Ligi Mistrzów może przesądzić ktoś innyLewandowski czy wielkie trio z Paryża? O wyniku finału Ligi Mistrzów może przesądzić ktoś innyCzytaj dalej

Sukcesy Polaków w Letnim Grand Prix

Jak dotąd nasi zawodnicy zdominowali jedyne konkursy LGP na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Kamil Stoch wygrał piąkowy prolog, zdobywając tym samym Puchar TVP Sport, zaraz zanim uplasował się Dawid Kubacki, a podium uzupełnił Philipp Aschenwald. Pierwszy konkurs rozgrywany w sobotę padł jednak łupem Dawida Kubackiego, a z kolei Stoch zajął drugą lokatę.

Reszta Polaków poprawiła się względem piątkowych skoków, gdyż trzecie i czwarte miejsce w sobotnich zawodach zajęli odpowiednio Piotr Żyła oraz Tomasz Pilch, o którego wyczynie więcej dowiecie z naszego artykułu. Teraz nasi skoczkowie przygotowują się do drugiego i ostatniego w tym sezonie konkursu LGP, który odbędzie się w niedzielę.

Źródło: Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monika Zamachowska podzieliła się informacjami o swoim nieszczęściu. Gwiazda bardzo cierpi przez pandemię
  2. Naukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 lat
  3. Pilna informacja dotarła do mediów. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, walczył o życie w szpitalu
  4. Adam Małysz wpadł na rewelacyjny pomysł. Chodzi o przyszłość polskich skoków, wszystko wyszło na jaw
  5. Piotr Żyła dorwał się do mikrofonu i się zaczęło. Rozbroił wszystkich swoimi słowami, wszystko poszło do telewizji
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News