koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 23 Września 2020

Polacy wyprodukowali lek na COVID-19. Obostrzenia znikną ze stadionów?

Koronawirus w krótkim czasie rozprzestrzenił się po całym świecie, zbierając śmiertelne żniwo i wywołując kryzys gospodarczy. Skutki pandemii mocno odczuła branża sportowa. Praktycznie wszystkie dyscypliny zostały w pewnym momencie wstrzymane, a teraz, już po wznowieniu rozgrywek, wciąż bardzo mało kibiców może uczestniczyć w wydarzeniach sportowych.

Koronawirus wciąż pozostaje bardzo groźny, a na całym świecie choruje ponad 30 mln osób i zarażonych wciąż przybywa. Śmierć poniosło jak dotąd niespełna milion osób chorych na COVID-19. Teraz jednak, jak informuje senator Grzegorz Czelej, Polacy opracowali lek na koronawirusa. To może oznaczać bardzo dobre wieści również dla całego sportu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. To już oficjalne. Legia Warszawa ma nowego trenera, Czesław Michniewicz poprowadzi mistrzów Polski
  2. Nad branżą farmaceutyczną zbierają się ciemne chmury. Ale konsekwencje odczują głównie pacjenci
  3. Anna Lewandowska pochwaliła się nowymi butami. Cena zwala z nóg, zwykły Polak musi na nie pracować ponad miesiąc
Ile zarabiają gwiazdy Fame MMA? Za niecałą minutę w ringu mogą kupić sobie mieszkanieIle zarabiają gwiazdy Fame MMA? Za niecałą minutę w ringu mogą kupić sobie mieszkanieCzytaj dalej

Koronawirus zostanie zatrzymany? Polacy wieszczą sukces

Jak donoszą polskie media, lekarzom z firmy Biomed udało się stworzyć lek na koronawirusa. Jest on produkowany z osocza ozdrowieńców i jak informuje jeden z autorów samej koncepcji leku, senator Grzegorz Czelej, jest on w stanie niszczyć wirusa. - Mamy lek, zawierający przeciwciała neutralizujące koronawirusa. Czyli te, które zabijają wirusa Sars-CoV-2 - powiedział senator Czelej podczas konferencji prasowej.

- W swojej pracy sprawdziliśmy, na ile przeciwciała wyizolowane z krwi ozdrowieńców faktycznie hamują zakażenie wirusem Sars-CoV-2, a na ile jest to tylko i wyłącznie preparat dezaktywności. Wyniki, które otrzymaliśmy [...] pozwalają mieć nadzieję, że przygotowany produkt spełni oczekiwania nas wszystkich - powiedział prof. Krzysztof Pyrć, jeden z naukowców prowadzących badania nad lekiem.

Reprezentant Polski zwolniony z klubu SMS-em. Nie miał pojęcia, że zarząd chce się go pozbyćReprezentant Polski zwolniony z klubu SMS-em. Nie miał pojęcia, że zarząd chce się go pozbyćCzytaj dalej

Kibice nareszcie powrócą na stadiony?

Teraz lek czekają badania kliniczne, które odbędą się w czterech miastach: Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie. Firma Biomed ma jednak nadzieję, że lek będzie mógł trafić do chorych osób jeszcze w tym roku.

Choć trudno w tej chwili odtrąbić pełen sukces, to praca polskich lekarzy i naukowców może przyczynić się do rozpoczęcia skutecznej walki z koronawirusem. Jeśli lek okaże się tak skuteczny, jak mówią jego twórcy, to istnieje nadzieja, że już niedługo kibice znów będą mogli w pełni cieszyć się grą swoich ulubionych zawodników z trybun stadionów i hal sportowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Tragiczny wypadek. Młodzi motocykliści nie mieli żadnych szans w zderzeniu z samochodem
  2. Zagadkowe światła wokół komety. Naukowcy odkryli niesamowitą tajemnicę
  3. Luis Suarez odchodzi z Barcelony. W końcu znalazł nowy klub, jego nazwa to wielkie zaskoczenie
  4. Byłe gwiazdy Legii Warszawa zniszczyły Vukovicia w mediach społecznościowych. Kibice są wściekli
  5. Robert Lewandowski nagle opuścił trening Bayernu Monachium. Znamy powód jego nieobecności
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News