Pilne, koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 25 Lutego 2020

Zawody z udziałem Polaków odwołane. Wszystko przez zagrożenie koronawirusem

Koronawirus zaczyna pustoszyć Europę. W związku z rosnącym zagrożeniem odwoływane są kolejne imprezy sportowe. Nie odbyły się już m.in. mecze włoskiej Serie A i tamtejszej ligi siatkówki. Na tym jednak nie koniec.

Koronawirus nie odpuszcza - we Włoszech jest już 270 osób zarażonych. Pierwsze przypadki choroby zanotowano w Palermo na Sycylii i we Florencji w Toskanii. Władze kraju próbują zapanować nad sytuacją poprzez ograniczenie imprez masowych, przez co w kalendarzu sportowym powstaje coraz więcej luk. W związku z zagrożeniem na gali bokserskiej nie wystąpią dwaj Polacy.

Koronawirus pustoszy świat. Oficjalna decyzja w sprawie Olimpiady w TokioKoronawirus pustoszy świat. Oficjalna decyzja w sprawie Olimpiady w TokioCzytaj dalej

Koronawirus "znokautował" organizatorów

Grupa Matchroom Boxing ustosunkowała się do dyrektyw władz regionalnych w Lombardii i zdecydowała się nie ryzykować zdrowia bokserów i kibiców. "Zgodnie z postanowieniem Regione Lombardia, które nakazuje zawieszenie wszelkich demonstracji, wydarzeń i wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych lub prywatnych - o dowolnym charakterze, religijnym, sportowym, kulturalnym lub innym - do czasu 1 marca informujemy, że gala Milano Boxing Night, która miała się odbyć 28 lutego, została niestety odwołana" - czytamy w komunikacie.

W Mediolanie miało zawalczyć dwóch Polaków. Piotr Gudel (kategoria superkogucia) miał zmierzyć się z Francesco Grandellim, a Bartłomiej Grafka (waga superśrednia) z Ivanem Zucco. Gala odbędzie się w innym terminie, a organizatorzy zapewnili kibiców, że mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy za bilety.

Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obawSkoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obawCzytaj dalej

Co z Euro i igrzyskami olimpijskimi?

W najbliższych miesiącach czekają nas liczne imprezy sportowe, na które czekają miliony fanów. Na czerwiec i lipiec tego roku zaplanowano Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które odbędą się w 12 różnych państwach. Na przełomie lipca i sierpnia odbędą się natomiast XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Organizatorzy imprez z uwagą przypatrują się sytuacji i czekają na komunikaty ekspertów. Wszyscy zgodnie podkreślają, że najważniejsze jest bezpieczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka wracająca z Włoch powiedziała wszystko. Wyjawiła prawdę o kontroli na polskich lotniskach
  2. Problemy z lotami z Włoch. Samoloty z Rzymu i Mediolanu do Warszawy nie wyleciały
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News