koronawirus
unsplash.com/ Daan Stevens
Autor Mateusz Wysokiński - 25 Marca 2020

Legenda światowej piłki nożnej w stanie ciężkim w szpitalu. Walczy z koronawirusem

Koronawirus w tym miesiącu zapukał do drzwi wielu uznanych postaci świata sportu. Z chorobą zmaga się wielu sportowców, w tym piłkarzy. Dzisiaj, cały kibicowski świat żyje niepokojącymi doniesieniami w sprawie jednej z legend piłki nożnej, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Stan 75-latka zmienia się dynamicznie, a miłośnicy piłki nożnej modlą się o to, aby starszy mężczyzna przetrwał chorobę.

Koronawirus z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar na świecie i Europie. W samej Polsce mowa już o prawie 1000 osobach zakażonych, chociaż statystycy jasno wskazują, że ta liczba będzie wzrastać. Dzisiaj kibice piłki nożnej dostali przerażającą informację w sprawie stanu zdrowia jednej z największych postaci argentyńskiej piłki nożnej. Piłkarz, który stał się prawdziwą ikoną River Plate i Boca Juniors choruje na COVID-19, a jego stan już teraz oceniany jest jako ciężki.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalejReprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalejCzytaj dalej

Koronawirus zaatakował legendę piłki. Niepokojące informacje w sprawie Argentyńczyka

Piłkarzem, który zaraził się koronawirusem, jest Hugo Orlando Gatti. 75-letni, eksreprezentant Argentyny, który ma w swoim CV mistrzostwa kraju z Bocą Juniors, lata gry w River Plate, a także puchar Interkontynentalny trafił wczoraj do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Legendarny bramkarz z racji wieku jest osobą bardzo narażoną na działanie wirusa, to też nad jego stanem cały czas czuwają lekarze.

Pierwsze diagnozy wskazywały, że uleczanie Gattiego może być bardzo ciężkie. Pierwszą rzeczą, jaką u niego stwierdzono, było obustronne zapalanie płuc. Medycy przeprowadzili jednak test na koronawirusa i przedstawił on najgorszy z możliwych wyników.

Ekstraklasa już w tym sezonie nie wróci. Właściciel jednego z klubów nie ma wątpliwości w sprawie przyszłościEkstraklasa już w tym sezonie nie wróci. Właściciel jednego z klubów nie ma wątpliwości w sprawie przyszłościCzytaj dalej

Organizm bramkarza broni się przed rozwojem choroby

Na całe szczęście, organizm Gattiego okazał się bardzo mocny, a jego ciało zaczęło bardzo pozytywnie przyjmować leczenie. Jeśli założenia medyków się sprawdzą, Gatti wyjdzie ze szpitala, jednak jak na razie potrzebuje hospitalizacji i opieki ze strony medyków, jednak jak na razie, jego stan jest nadal oceniany jako ciężki.

- Dzwonili do mnie lekarze i przekazali, że tata dobrze reaguje na leczenie. Mam nadzieję, że jego stan wciąż będzie się poprawiał - mówi syn zawodnika Lucas Cassius w rozmowie z hiszpańską prasą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: fala powtórnych zakażeń w Chinach. W Wuhan ozdrowionym pacjentom miały wyjść pozytywne wyniki testów
  2. Droga krzyżowa w czasie pandemii, na ulicy kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy oburzeni
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Poszli na imprezę rodzinną i dostali mandaty. Wszystko w restauracji w centrum miasta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News