koronawirus
instagram.com/atalanta
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Lutego 2020

Koronawirus na meczu Ligi Mistrzów. Na kibiców padł blady strach

Koronawirus pojawił się na meczu Ligi Mistrzów. Lekarze, którzy przebadali jednego z zarażonych, doszli do wniosku, że jeden z kibiców będących na meczu Atalantą Bergamo a Valencią zaraził się wirusem na stadionie. Wiele wskazuje na to, że San Siro mogło być prawdziwą wylęgarnią choroby.

Koronawirus zaatakował Włochy. W mediach od zeszłego weekendu cały czas pojawiają się informację w sprawie pojawienia się groźnej choroby na terenie Półwyspu Apenińskiego, a drużyny z północy Włoch mają odwoływane kolejki ligowe, a wiele wskazuje na to, że kolejne mecze Serie A będą rozgrywane bez udziału publiczności. Może się okazać, że to rozwiązanie przeciwstawi się rozwoju choroby. Wiele bowiem wskazuje na to, że stadion San Siro był prawdziwą wylęgarnią dla choroby. Świadczy o tym przypadek pierwszego chorwackiego chorego, który uczestniczył w spotkaniu między Valencią a drużyną z północy Włoch.

Robert Lewandowski zaczął gwiazdorzyć? Zaskakujące zachowanie po świetnym meczuRobert Lewandowski zaczął gwiazdorzyć? Zaskakujące zachowanie po świetnym meczuCzytaj dalej

Koronawirus zaatakował na meczu Ligi Mistrzów. Ważne doniesienia w sprawie choroby

Okazuje się, że jeden z chorwackich kibiców z Zagrzebia przebył drogę ze swojego kraju do Bergamo, aby obejrzeć mecz Atalanty. Młody, 22-letni mężczyzna miał złapać wirusa właśnie na stadionie, a przynajmniej tak wynika z raportu przygotowanego przez lekarzy opiekujących się chorym. Objawy zachorowań pojawiły się także wśród czterech kibiców Valencii, którzy przyjechali do Włoch na mecz swojej drużyny.

Wydaje się, że komisja ligi będzie musiała podjąć decyzję w sprawie zamknięcia stadionów, nad którą rozważa. Nie ma co prawda jeszcze oficjalnej decyzji w sprawie zamknięciu San Siro na czas meczu między Interem Mediolan a AC Milan, ale ze względu na duże ryzyko w regionie Lombardii i 378 przypadków pojawienia się koronawirusa, władze Serie A nie będą miały większego wyboru.

Z ostatniej chwili. Legenda światowego tenisa podjęła nieoczekiwaną decyzję. Fani ją uwielbialiZ ostatniej chwili. Legenda światowego tenisa podjęła nieoczekiwaną decyzję. Fani ją uwielbialiCzytaj dalej

Włoskie władze podejmują wszelkich starań

Z racji tego, że Włochy są trzecim krajem pod liczbą zachorowań na koronawirusa, to włoskie władze obwieściły odpowiednie komunikaty, które zostały wprowadzone w życie. Przez nowe przepisy, władze ligi były zmuszone odwołać trzy spotkania w poprzedniej kolejce ligowej.

- Rząd pracuje nad pilnymi środkami w celu zdecydowanego stawienia czoła przypadkami zarażenia koronawirusem.Środki te obejmują również świat sportu w celu zapobiegania zagrożeniom i lepszego dbania o zdrowie osób biorących udział w wydarzeniach i zawodach. - mówi włoski minister sportu Vincenzo Spadafora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News