koronawirus
unsplash.com/Marcelo Leal
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Lutego 2020

Ważne informacje lekarzy o koronawirusie. Wiemy, którzy sportowcy są najbardziej narażeni na chorobę

Koronawirus sieje coraz większe spustoszenie w świecie. Z dnia na dzień dowiadujemy się o coraz większej ilości zachorowań na niebezpieczną chorobę, a ta ciężka sytuacja odbija się powoli na świecie sportu. Eksperci zaczęli spekulować, którzy sportowcy są najbardziej narażeni na zarażenie się niebezpiecznym wirusem i doszli do porażających wniosków. Okazuje się, że wbrew powszechnemu przekonaniu, piłkarze mogą być o wiele bardziej spokojni.

Koronawirus odciska powoli swoje piętno na sporcie. We Włoszech coraz częściej dochodzi do zawieszenia rozgrywek piłkarskiej Serie A, a władze tamtejszej ligi optują za rozgrywaniem meczów bez udziału publiczności. Z racji tego, że sytuacja na świecie robi się powoli kryzysowa, eksperci na całym świecie zaczęli zastanawiać się, którzy sportowcy są najbardziej zarażeni na zachorowania. Okazuje się, że wirus może zaatakować sportowców, którzy cieszą się w Polsce ogromną popularnością.

Kandydat na prezesa PZPN broni Jerzego Brzęczka. Mówi o Kandydat na prezesa PZPN broni Jerzego Brzęczka. Mówi o "ukrzyżowaniu"Czytaj dalej

Koronawirus niebezpieczny dla sportu. Eksperci doszli do wniosku, którzy sportowcy są najbardziej narażeni

Zdaniem obserwatorów sportu, szczególnie o swoje zdrowie powinni martwić tenisiści. Wszystko przez to, że Chińczycy przez lata inwestowali w imprezy tenisowe w swoim kraju i po dziś dochodzi tam do organizacji zawodów, mimo panującej choroby. Swój apel w sprawie pojawienia się koronawirusa wystosował znany trener tenisa - Dirka Hordorffa, który zaapelował do władz światowych federacji o zadbanie o zdrowie zawodników i kibiców, a także o nieorganizowanie zawodów tenisowych na terenie Chin.

– Wygląda na to, że to wszystko to już nie jest tylko chiński problem. Organizacje tenisowe muszą znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania w interesie zawodników oraz organizatorów imprez. Sprawa jest zbyt poważna, by nic nie robić. WTA, ATP i ITF powinna się o nią zatroszczyć, zaczynając od wytycznych dotyczących turniejów, wolontariuszy, dzieci do podawania piłek. Trzeba ocenić wiele punktów, ale najgorszą rzeczą jest ignorowanie zagrożenia. Tenis ze wszystkimi swoimi podróżami i globalnością jest sportem, który wirus dotknie prawdopodobnie najbardziej – mówi Hordoff.

Robert Kubica o włos od wypadku. Groźny incydent na zakręcie (WIDEO)Robert Kubica o włos od wypadku. Groźny incydent na zakręcie (WIDEO)Czytaj dalej

Świat sportu boi się choroby

Świat tenisa nie jest jedynym, który wyraża obawy względem zachorowań. Zawody Formuły 1 w ramach Grand Prix Chin zostały odwołane, podobnie jak pierwsze kolejki lig piłkarskich w Chinach i Korei Południowej. Najwięcej lęku istnieje jednak we włoskim piłkarstwie. Tamtejszy minister sportu planuje jak najbardziej dotkliwe rozwiązania w związku z epidemią, która pogrąża półwysep Apeniński.

- Rząd pracuje nad pilnymi środkami w celu zdecydowanego stawienia czoła przypadkami zarażenia koronawirusem.Środki te obejmują również świat sportu w celu zapobiegania zagrożeniom i lepszego dbania o zdrowie osób biorących udział w wydarzeniach i zawodach. - mówi włoski minister sportu Vincenzo Spadafora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News