Koronawirus
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Marca 2020

Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi

Koronawirus pustoszy Europę. Najgorzej sytuacja wygląda we Włoszech. Kraj z południa kontynentu stał się epicentrum zachorowań w europie. Pracownicy służby zdrowia robią, co mogą, by zapewnić zainfekowanym jak najlepszą opiekę. Kibice Miedzi Legnica właśnie zaangażowali się w pomoc w sprowadzeniu do naszego kraju ciała Polki, która niestety zmarła w jednym z tamtejszych szpitali. 

Koronawirus rozprzestrzeniający się po Europie sprawił, że w najbliższych tygodniach nie będziemy mogli cieszyć się meczami naszych ulubionych drużyn. Społeczność kibicowska jest jednak w trudnych chwilach silna jak nigdy. Jej członkowie wspierają się wzajemnie w obliczu największej nawet tragedii. Piękny dowód solidarności dali kibice Miedzi Legnica, którzy starają się pomóc sprowadzić z Włoch ciało zmarłej w jednym z tamtejszych szpitali matki jednego z nich.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
   2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowyJuventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowyCzytaj dalej


Koronawirus wygrywa w nierównej walce ze służbą zdrowia. Polka zmarła we Włoszech

"Joanna Głowiak zmarła 24 marca. Była pielęgniarką w Sestoli (region Emilia-Romania) i pomagała osobom, które zmagają się z epidemią koronawirusa. Jej organizm nie wytrzymał jednak obciążenia ciągłą pracą i wszystko skończyło się tragicznie - śmiertelnym zawałem serca" - napisała Ewa Lorenc, siostra zmarłej kobiety.

Pani Ewa utworzyła zbiórkę w serwisie pomagam.pl. Do osiągnięcia celu potrzebne jest 30 tysięcy złotych. Na ten moment udało się zebrać sumę 8 tysięcy. Do akcji postanowili włączyć się kibice Miedzi Legnica, ponieważ zmarła pani Joanna była matką jednego z sympatyków drużyny z województwa dolnośląskiego.

Słynny sportowiec oskarżony o molestowanie. Miał wykorzystywać małe dzieciSłynny sportowiec oskarżony o molestowanie. Miał wykorzystywać małe dzieciCzytaj dalej

Kibice Miedzi jednoczą się w bólu z ich kolegą. Organizują dla niego pomoc

O inicjatywie w rozmowie z WP SportoweFakty wypowiedział się Bartłomiej Żygadło z ośrodka "Kibice Razem Miedź Legnica".

- Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tej tragicznej sytuacji, bez chwili zastanowienia włączyliśmy się do pomocy przy zbiórce pieniędzy. W końcu to mama naszego kolegi po szalu, kumpla z trybun, a w świecie kibicowskim braterstwo to przecież jedno z najbardziej przestrzeganych haseł. Na początek podaliśmy informację na portalach społecznościowych, w tym m.in. na profilu na Facebooku. Do tego doszły regionalne media i mamy już fajny odzew. Na tę chwilę, w niecałe 20 godzin udało się uzbierać blisko 8 tys. zł. Potrzeba aż 30 tys., ale wiemy, że damy radę. "Razem możemy wszystko" - to hasło jest z kibicami Miedzi odkąd powstał w Legnicy ośrodek "Kibice Razem" i w takich właśnie sytuacjach sprawdza się ono idealnie - powiedział.

Przed kibicami pierwszoligowca chylimy głowy. Piękny gest i fantastyczna inicjatywa w obliczu tragedii. Brawo!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu w kolejnym kraju. Kto go złamie, tego biją i każą robić pompki
  2. Tragedia na Mazowszu. Młoda matka opiekowała się dziećmi. 3-latek oddalił się, wpadł do stawu. Nie żyje
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. Gości zamurowało słysząc odpowiedź kierownika

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News