koronawirus IV liga
biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 27 Maja 2020

Zmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się nikt

Koronawirus spowodował, że zostały zawieszone rozgrywki niższych klas w Polsce. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej postanowił, że kwestia awansu zostanie rozstrzygnięta na boisku. Cztery najlepsze drużyny z obu grup IV ligi będą miały rozegrać zaległe mecze rewanżowe między sobą. Teraz w związku czekają na decyzję premiera.

Koronawirus storpedował sport na całym świecie, w tym także amatorski. Na początku maja PZPN wydał decyzję o zakończeniu rozgrywek na poziomie wojewódzkim, a zatem od IV ligi w dół. Pierwotnie rozgrywki miały się zakończyć z awansami klasę wyżej, ale bez spadków. Drużyny z awansem miały być ustalone na podstawie tabeli, która obowiązywała w czasie zawieszenia rozgrywek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Nie żyje 21-letni piłkarz słynnego klubu. Zmarł nagle, nikt nie spodziewał się tragediiNie żyje 21-letni piłkarz słynnego klubu. Zmarł nagle, nikt nie spodziewał się tragediiCzytaj dalej

Koronawirus spowodował zakończenie niższych lig

PZPN postanowił, że ostateczna decyzja w kwestii zakończenia rozgrywek niższych lig będzie należała do Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Wczoraj Mazowiecki Związek podjął zaskakującą decyzję. W IV lidze w obu grupach, pomiędzy liderem a czwartym zespołem w tabeli są niewielkie różnice punktowe. Dlatego w MZPN postanowiono, że kwestię awansu powinno rozstrzygnąć się na boisku.

MZPN w wydanym komunikacie poinformował, że cztery pierwsze drużyny rozegrają zaległe mecze rundy rewanżowej. W grupie południowej to dotyczy: Radomiak II, MKS Piaseczno, Błonianka i Victoria Sulejówek. W grupie północnej: Drukarz Warszawa, Huragan Wołomin, Hutnik Warszawa i KS Łomianki.

- Generalnie zadecydowano o zakończeniu rozgrywek prowadzonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w stanie, jakim zastał je wybuch epidemii koronawirusa. Podstawą klasyfikacji jest stan wg. tabel rozgrywkowych wszystkich lig i klas rozgrywkowych po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, zweryfikowanych przez właściwą Komisję Gier - czytamy w komunikacie.

Ogromny problem legendarnego polskiego klubu z Ekstraklasy. Może stracić aż 30 punktów w tabeli, decyzja zależy od PZPNOgromny problem legendarnego polskiego klubu z Ekstraklasy. Może stracić aż 30 punktów w tabeli, decyzja zależy od PZPNCzytaj dalej

Znany terminarz zaległych meczów

Teraz związek czeka na pozwolenie od rządu na rozegranie tych meczów. - Jednak kilka ważnych decyzji pozostawiono otwartych, w zależności od rozporządzenia władz państwowych w kwestii wznowienia rywalizacji sportowej na boiskach. Jeśli takowe zapadną, aktualnie najlepsze cztery zespoły grup czwartoligowych i lig okręgowych rozegrają między sobą zaległe z rundy wiosennej mecze rewanżowe, z których dorobek punktowy zostanie doliczony do dotychczasowego bilansu. Terminy meczów to 10,13 i 17 czerwca; jeśli nie będzie zgody premiera, prawo do barażu o awans do III ligi (termin: 27 czerwca br. na neutralnym terenie) otrzymają zespoły z pierwszych miejsc, wyłonione na podstawie przepisów regulaminu - napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie mzpn.pl.

- Zapis ten będzie obowiązywał we wszystkich klasach niższych niż ligi wojewódzkie; nie będą w nich także rozgrywane mecze barażowe o awans. Istotnym jest także postanowienie o braku spadków w odniesieniu do wszystkich klas rozgrywkowych Mazowieckiego ZPN; status quo zostaje utrzymane na następny sezon - napisano.

Na razie nie wiadomo kiedy zostanie rozpoczęty nowy sezon.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spojrzeli w niebo, zobaczyli kulę ognia. Nagranie trafiło do sieci, niewiarygodne
  2. Siłownie i baseny będą znów otwarte. Rząd podał datę, wiemy od kiedy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Zostało tylko kilka dni, potem kara nawet na 45 tys. zł. Wielu Polaków wciąż nie dokonało obowiązku, też mogłeś zapomnieć

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News