Koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 27 Września 2020

Pogoń Szczecin przekazała dramatyczne wiadomości. Niemal cała drużyna z koronawirusem

Koronawirus ponownie przybiera na sile w Polsce i kolejny raz dotyka także świat sportu. W niedzielny poranek pojawiła się szokująca wiadomość od występującej w PKO Ekstraklasie Pogoni Szczecin. Klub z północy Polski przekazał informacje, że najnowsze testy na obecność COVID-19 dały zatrważające rezultaty. W klubie wybuchła prawdziwa epidemia. 

Koronawirus w ostatnich tygodniach pojawił się w kilku klubach PKO Ekstraklasy, jednak pojedyncze przypadki zachorowań na szczęście nie miały wpływu na rozgrywanie kolejnych spotkań. Teraz jednak możemy mówić o dramacie, gdyż w Pogoni Szczecin zachorowało aż kilkadziesiąt osób.

Jerzy Brzęczek z koronawirusem. Wiemy co z najbliższym zgrupowaniem kadryJerzy Brzęczek z koronawirusem. Wiemy co z najbliższym zgrupowaniem kadryCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Chciał tylko przesunąć trochę meble w mieszkaniu. W nodze od stołu znalazł niezwykle cenny skarb
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"


Koronawirus w Pogoni Szczecin, kilkadziesiąt osób chorych

W niedzielę miał odbyć się mecz PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin. Spotkanie zostało przełożone na prośbę klubu z Wielkopolski, który awansował do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Teraz dowiedzieliśmy się, że spotkanie ligowe tak czy inaczej, nie doszłoby do skutku, a wszystko z powodu zatrważających wiadomości, jakie napłynęły z obozu Pogoni.

Klub opublikował na swojej stronie internetowej specjalny komunikat, w którym poinformowano o wynikach badań na obecność koronawirusa. Te dały szokujący rezultat. Okazało się, że aż 30 osób zostało zainfekowanych. Choroba dotknęła większość zawodników pierwszej drużyny i nie wiadomo jeszcze, kiedy będą oni mogli wrócić na boisko. Treść komunikatu, w którym zawarto najważniejsze informacje na temat stanu zdrowia zakażonych osób, oraz organizacji kolejnych meczów, publikujemy poniżej.

Mateusz Borek wulgarnie skomentował triumf Błachowicza. Internet płonie po wyczynie PolakaMateusz Borek wulgarnie skomentował triumf Błachowicza. Internet płonie po wyczynie PolakaCzytaj dalej


Komunikat Pogoni Szczecin na temat COVID-19

- W piątek i sobotę zawodnicy, przedstawiciele sztabu oraz wybrani pracownicy Pogoni Szczecin przeszli badania wymazowe pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2. Wyniki dużej części pobranych próbek dały wynik pozytywny.

W drugiej części tygodnia (środa-czwartek) najpierw u jednego zawodnika, a dzień później u czterech kolejnych wystąpiły objawy przeziębienia. Grupę natychmiastowo odizolowano od całego zespołu i, po konsultacji z klubowym lekarzem, podjęto decyzję o profilaktycznych badaniach. W piątek wieczorem klub otrzymał wyniki, wśród których stwierdzone były przypadki pozytywne.

W następstwie odwołany został sobotni trening drużynowy, zarządzono indywidualne zajęcia w domach. Na badania wymazowe skierowano z kolei kilkudziesięcioosobową grupę piłkarzy, członków sztabu oraz pracowników, którzy w ostatnich dniach mieli, bądź mogli mieć bliski kontakt z chorymi.

Sobotnia tura badań przyniosła kolejne wyniki dodatnie. Osoby te również zostały skierowane do odbywania kwarantanny domowej. Wyniki dodatnie dało łącznie 30 próbek. Wśród chorych jest 21 zawodników, 2 trenerów, 4 przedstawicieli sztabu oraz 3 pracowników administracyjnych.

Trudna sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce pomimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym, czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej.

O sytuacji na bieżąco informowana jest Ekstraklasa SA (klub korzysta z projektu wytycznych na tę okoliczność) oraz zespół medyczny PZPN. W tej chwili klub czeka na dalsze decyzje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, którym będzie musiał się podporządkować.

W związku z zaistniałą sytuacją, klub nie będzie jutro (w poniedziałek) rozpoczynał zapowiadanej wcześniej sprzedaży biletów na mecz z Jagiellonią Białystok. W zależności od najbliższych decyzji sanepidu oraz Ekstraklasy SA sprzedaż może zostać uruchomiona. - czytamy na stronie klubu.

Źódło: Pogoń Szczecin

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Dlaczego warto mieć wagę elektroniczną? Biedronka oszukała klientów, wszystko nagrali i ujawnili
  3. Robert Lewandowski się wygadał. Ujawnił tajemnicę Bayernu Monachium, wszystko wyszło na jaw
  4. Wielkie zmiany w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni. Jedna z nich wyjątkowo zasmuci polskich kibiców
  5. Aż trudno uwierzyć, czym zajmuje się mama Anny Lewandowskiej. Jest doskonale znana wielu Polakom
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News