Koronawirus
unsplash.com
Autor - 28 Stycznia 2020

Sport w Chinach zagrożony. Wszystko przez koronawirus

Koronawirus to wirus, który może powodować różne objawy i choroby. Zalicza się do nich m.in. zwykłe przeziębienie, jak i SARS, czyli ciężki ostry zespół oddechowy. Przez to sport w Chinach jest zagrożony.

Koronawirus w Chinach rozrasta się w niewyobrażalnym tempie. Łącznie w Chinach zakażonych jest ponad 4000 osób, do tego ponad 100 już zmarło. Co najgorsze, ten wirus ciągle się rozprzestrzenia, przez co coraz więcej osób może się nim zakazić. Bardzo możliwe, że przez to ucierpi sport w tym kraju.

Nowe fakty w sprawie śmierci Kobe Bryanta. Policja dotarła do przerażających ustaleńNowe fakty w sprawie śmierci Kobe Bryanta. Policja dotarła do przerażających ustaleńCzytaj dalej

Koronawirus szaleje w Chinach

W chińskim Nankinie w połowie marca miały się odbyć halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Niewykluczone, że do tego czasu koronawirus nie tylko nie ustąpi, ale i jeszcze bardziej się rozprzestrzeni. Ostrzegają przed tym wszyscy eksperci. Możemy mieć do czynienia z jedną z największą epidemią w ostatnim czasie.

Z powodu koronawirusa przełożono już m.in. mecze rozgrywek ligowych czy narodowe igrzyska zimowe, które miały odbyć się w dniach 16-26.02 w Regionie Autonomicznym Mongolii Wewnętrznej. Chińczycy cierpią z tego powodu, bowiem miała być to ważna część przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Pekinie w 2022 roku. Z kolei na przełomie lipca i sierpnia tego roku odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Koronawirus może zagrozić nie tylko chińskiemu sportowi

- Widzę problem, a do tego na razie jest cisza wokół tej imprezy. Rozmawiam z Państwowym Zakładem Higieny i staramy się oszacować ryzyko. Boję się jednak, choć w tej chwili jeszcze za wcześnie, by wyciągać jakieś wnioski. Do zawodów jest jeszcze kilka tygodni. Może być tak, że za tydzień będziemy mieli wielką epidemię, a może być też tak, że wszystko zacznie się wyciszać - stwierdził na łamach Onetu Jarosław Krzywański, który jest lekarzem kadry polskich lekkoatletów oraz doktorem polskiej reprezentacji olimpijskiej. Wiele wskazuje na to, że Biało-Czerwoni mogą nie pojechać na halowe MŚ, które odbędą się w marcu.

Koronawirus może zagrozić także polskim skoczkom, którzy w najbliższy weekend wyjadą na zawody do japońskiego Sapporo. Co prawda w tym kraju zagrożenie tym wirusem jest znacznie mniejsze niż w Chinach, jednak nie można go bagatelizować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zidentyfikowano ciała ofiar wypadku helikoptera Bryanta. Potwierdziły się kolejne przykre informacje
  2. Marcin Gortat zabrał głos na temat Koby'ego Bryanta. Wzruszające słowa Polaka
  3. Legia Warszawa pobiła transferowy rekord Ekstraklasy. Znamy szczegóły transakcji
  4. Michael Jordan wydał oświadczenie ws. śmierci Bryanta. "Słowa nie mogą opisać moich uczuć"
  5. Wielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Polak znów wśród najlepszych, prawdziwa klasa
  6. Dawid Kubacki zdradził, co zrobi za pieniądze od premiera. Odpowiedź powala, ale komentarz Kamila Stocha zwrócił uwagę wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News