koronawirus
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 28 Marca 2020

Trener zdymisjonowany po dekadach pracy. Wszystko przez epidemię, oficjalny komunikat

Koronawirus z Wuhan doprowadził do całkowitego zastoju w światowej piłce nożnej. Coraz głośniej jest o zwolnieniach piłkarzy, cięciach w płacach i klubach, które boją się o swoją przyszłość. Dzisiaj pracę stracił legendarny szkoleniowiec, który w swojej reprezentacji pracował od 32 lat. Ta informacja wstrząsnęła wszystkimi miłośnikami piłki nożnej.

Koronawirus codziennie panoszy się po coraz większym obszarze świata. Aktualnie, w każdym rejonie świata zauważono chorobę, która codziennie uśmierca tysiące istnień. Wielkie cięcia spowodowane kryzysem wywołanym przez epidemię wyczuwalne są wszędzie, także w świecie sportu. Dzisiaj swoją posadę po 32 latach stracił jeden z twórców reprezentacyjnej potęgi. Kibice wprost nie mogą w to uwierzyć i załamują ręce nad przyszłością swojej reprezentacji.

Wielkie zamieszanie przed Fame MMA. Organizatorzy otoczeni przez policję, ogromny chaosWielkie zamieszanie przed Fame MMA. Organizatorzy otoczeni przez policję, ogromny chaosCzytaj dalej

Koronawirus doprowadził do zwolnienia trenera. Niepokojące doniesienia obiegły świat

Szkoleniowcem, który stracił dziś posadę, jest legendarny Oscar Tabarez. Trener Urugwaju, który swoją kadrę prowadził od 1988 do 1990 roku i od 2006 do 2020 został dzisiaj zdymisjonowany przez organy prowadzące urugwajskiej piłki. Mimo że szkoleniowiec ma sukcesy w postaci medali Copa America, a także zajął czwarte miejsce w trakcie pamiętnego mundialu w 2010 roku, to ze względu na kryzys w urugwajskiej federacji został pozbawiony pracy.

- Komitet wykonawczy informuje, że z powodu obecnego kryzysu zdrowotnego, który zatrzymał wykonywanie wszelkich aktywności, jest zobowiązany do podjęcia szeregu trudnych decyzji w celu ochrony przyszłego funkcjonowania instytucji - możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez urugwajską federację piłkarską, cytowanym przez portal sports.yahoo.com.

Adam Małysz przekazał najgorszą informację dla kibiców skoków. Przyszłość dyscypliny maluje się w czarnych barwachAdam Małysz przekazał najgorszą informację dla kibiców skoków. Przyszłość dyscypliny maluje się w czarnych barwachCzytaj dalej

Tabarez był trenerem z największym stażem na świecie

Legendarny urugwajski szkoleniowiec jest postacią, której nie trzeba przedstawiać nikomu. Trener, który pracuje nieprzerwanie od 1980 roku, a w swoim CV oprócz reprezentacji Urugwaju ma także Bocę Juniors, AC Milan ma najdłuższy staż wśród trenerów na świecie.

Sama federacja nie powiedziała jeszcze, kto zastąpi szkoleniowca na jego stanowisku. Jak na razie władze wykonawcze urugwajskiej piłki starają się utrzymać działalność wszystkich organów związku piłkarskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica
  2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  3. Marcin Najman pokazuje, jak ćwiczy przed Fame MMA. Skrytykował też decyzję polskich władz
  4. Piłkarz Atletico Madryt nie żyje. Był jeszcze dzieckiem, niezwykle smutne informacje
  5. Real Madryt podjął decyzję ws. transferu Lewandowskiego. Teraz nie ma już odwrotu
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News