Koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 28 Kwietnia 2020

Media: czołowa europejska liga anulowała sezon

Koronawirus doprowadzi do zakończenia jednej z najpopularniejszych lig w Europie? Tak twierdzą liczne media, które podają, że Ligue 1 zakończy swoje rozgrywki, a piłka nożna we Francji powróci dopiero od sierpnia.

O decyzji francuskiej federacji jako pierwszy poinformował Bertrand Latour, dziennikarz mogący pochwalić się wysoką wiarygodnością i znajomością wielu zakulisowych informacji. Niebawem doniesienia Latoura ma potwierdzić francuska federacja.

Reprezentacja Polski ma nowego sponsora. Część piłkarzy nie będzie zachwyconaReprezentacja Polski ma nowego sponsora. Część piłkarzy nie będzie zachwyconaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Potwierdziły się najgorsze informacje. Legenda piłki nożnej przegrała z nowotworem, przerażające wieści
  2. Kolejne odkrycia w sprawie pandemii. To schorzenie sprawia, że chorobę przechodzi się ciężej

Koronawirus wygrał z piłką we Francji?

Rozgrywki mają zakończyć dwie najwyższe rozgrywkowe nad Sekwaną, czyli Ligue 1 i Ligue 2. Powodem anulowania sezonu 2019/20 ma być zakaz organizowania imprez masowych i wydarzeń sportowych wprowadzony przez francuski rząd.

Na razie nie wiadomo, czy Francja pójdzie wzorem Holandii i nie wyłoni mistrza ani spadkowiczów. Przypomnijmy, że decyzja tamtejszej federacji spotkała się z ostrą krytyką części klubów. Największe prenensje mieli kibice i włodarze Utrechtu, który na mocy rozporządzenia stracił możliwość gry w europejskich pucharach. Zespół miał do rozegrania zaległy mecz, w którym wystarczał mu remis, by wyprzedzić piąte w tabeli Willem II. Kwalifikację do Ligi Europy mógł wywalczyć także w krajowym pucharze, z którego jeszcze nie odpadł.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Fani pożegnali prawdziwą legendę sportu, zmagał się z chorobąSmutna wiadomość dotarła do Polski. Fani pożegnali prawdziwą legendę sportu, zmagał się z chorobąCzytaj dalej

Kto zagra w pucharach?

Jeśli Francja zastosuje podobne rozwiązania jak Holandia, w Lidze Mistrzów zagrają PSG oraz Olympique Marsylia. W kwalifikacjach do najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie wystartuje z kolei trzecie w tabeli Rennes. Znajdujące się tuż poza podium Lille będzie reprezentować Francję w Lidze Europy.

Pierwotnie władze francuskiej federacji chciały wrócić na boiska latem i dokończyć sezon, rozgrywając mecze do sierpnia. Zgody na taki plan nie wydał jednak francuski rząd, którego oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona w ciągu kilku najbliższych godzin. Teraz Francuzi mają celować w rozpoczęcie sezonu 2020/21 w sierpniu lub wrześniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe
  2. Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maile
  3. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Fani pożegnali prawdziwą legendę sportu, zmagał się z chorobą
  4. Legia Warszawa jeszcze nigdy nie miała aż takich kłopotów. "Nie jesteśmy w stanie funkcjonować"
  5. Michał Pazdan nie chce wracać do Ekstraklasy. Mocne słowa reprezentanta Polski
  6. Jedna rzecz będzie teraz o wiele surowiej karana. Jest jasna zapowiedź ministra

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News