koronawirus 3 liga upadki
biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 28 Maja 2020

Przykre skutki koronawirusa w polskiej piłce. To już pewne, dwa kluby wycofują się z rozgrywek. Wszystko przez finanse

Koronawirus wpędził w kłopoty finansowe wiele klubów na całym świecie. Odczuły to także zespoły z niższych klas rozgrywkowych w Polsce, które musiały się wycofać z grania w przyszłym sezonie. Działacze obu klubów potwierdzają, że drużyny wycofały się z rozgrywek właśnie przez zmniejszone finansowania z samorządów.

Koronawirus spowodował wielkie straty na świecie. Nie ominęło to także świata sportu, który już zaczyna odczuwać skutki finansowe zawieszenia rozgrywek i "zamrożenia" gospodarki. Wiele klubów z niższych lig w Polsce jest finansowanych przez samorządy. Niektóre już zdecydowały, że nie będą w stanie przekazywać dotacji w takiej kwocie jak dotychczas.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Jeszcze nie dawno czarował fanów swoją grą, niestety, nie żyje. Młody piłkarz został znaleziony martwy w domuJeszcze nie dawno czarował fanów swoją grą, niestety, nie żyje. Młody piłkarz został znaleziony martwy w domuCzytaj dalej

Koronawirus doprowadził do problemów finansowych polskich klubów

Koronawirus zaczyna zbierać swoje żniwa w świecie sportu. Wiele klubów zostało pozbawionych dochodów z powodu zawieszenia rozgrywek. W trudnej sytuacji znalazły się kluby dotowane przez samorządy. Wiele gmin i miast nie będzie w stanie przekazywać takich środków na funkcjonowanie klubów, żeby te utrzymały się na ligowej powierzchni.

Taki los spotkał dwa kluby z III grupy 3 ligi. Ruch Zdzieszowice i LZS Starowice Dolne wycofały się z rozgrywek 3 ligi w przyszłym sezonie. Działacze tych klubów nie ukrywają, że przeważyły względy finansowe. Kluby od następnego sezonu będą rozgrywały mecze w ramach IV ligi. Oba zespoły już otrzymały odpowiednie licencje.

- Mogę już potwierdzić, że faktycznie wycofujemy się z tego poziomu. Wpływ na taką, a nie inną decyzję miało wiele czynników, ale przeważyły kwestie finansowe - powiedział prezes Ruchu Krystian Chmiel, w rozmowie z "Nową Trybuną Opolską".

- Zadecydowały finanse, ale też i kwestie organizacyjne. Uznaliśmy, że przy tak rozbudowanej lidze musielibyśmy włożyć nie wiadomo jakie pieniądze w utrzymanie. Stwierdziliśmy po prostu, że czasem lepiej zrobić krok do tyłu, by potem wykonać dwa do przodu - tłumaczy zarządzający LZS-em Dariusz Gajewski, cytowany przez nto.pl.

Stoch i koledzy zostali odcięci od świata. Lekarz kadry wyjawił tajemnicę ich treningów, wstrząsające doniesieniaStoch i koledzy zostali odcięci od świata. Lekarz kadry wyjawił tajemnicę ich treningów, wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

Nie wiadomo ile zespołów ostatecznie zagra w 3 lidze

W zakończonym sezonie 3 ligi Ruch utrzymywał się na 6. miejscu, zaś LKS rozgrywał swój pierwszy sezon w tej klasie rozgrywkowej i zamykał tabelę. Klub ze Starowic Dolnych dzięki uchwale podjętej przez PZPN uniknąłby spadku, a w przyszłym sezonie 3 ligi grałyby 22 zespoły.

Rezygnacja Ruchu i LKS-u powoduje, że w przyszłym sezonie zagra w 3 lidze 20 zespołów. Jednak ta liczba może się zmienić, ponieważ dalej w grze jest II liga. W przypadku spadku z II ligi Skry Częstochowa, która aktualnie plasuje się w strefie zagrożonej degradacją i Górnika Polkowice liczba drużyn w 3 lidze może znów ulec zmianie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News