Koronawirus
Youtube BBC
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Kwietnia 2020

To koniec sezonu w Europie? Nowa inicjatywa ma zakończyć rozgrywki na całym kontynencie

Koronawirus sparaliżował rozgrywki piłkarskie na terenie całej Europy. Decyzję o zakończeniu sezonu już w tym momencie podjęto w Holandii, a ostatnio także Francji. Rząd tego ostatniego państwa planuje do podobnej praktyki przekonać inne nacje, co może oznaczać koniec gry w najlepszych ligach.

Koronawirus zmusił władze Francji do zdecydowania o zakończeniu sezonu rozgrywek piłkarskich w kraju. Francuzi chcą, by inne kraje również nie wznowiły gry. Mówi się, że podobnie do swoich sąsiadów mogą postąpić Włosi, Hiszpanie i Niemcy.

Reprezentant Polski odchodzi. Jego skoki oglądały tysiące fanów, tracimy znanego zawodnikaReprezentant Polski odchodzi. Jego skoki oglądały tysiące fanów, tracimy znanego zawodnikaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Komisja FIFA zabrania wznowienia rozgrywek. To może być koniec sezonu na całym świecie
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa


Koronawirus zmusił rządy państw do odwołania meczów piłkarskich

W ubiegłym tygodniu premier Holandii podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywania meczów piłkarskich co najmniej do 1 września, co zmusiło władze Eredivisie zakończenia zmagań już w tym momencie. Nie wyłoniono zdobywcy tytułu mistrzowskiego oraz spadkowiczów i beniaminków na przyszły sezon, co wzbudziło ogromne kontrowersje.

We wtorek, decyzję o podobnym zakazie w organizacji spotkań piłkarskich wprowadzono we Francji. Tam na razie nie zdecydowano, jaki klucz przyjąć względem końcowych rozstrzygnięć w Ligue 1. Jeśli decydować będzie tabela, a rozgrywki nie zostaną anulowane, mistrzem zostanie oczywiście Paris Saint-Germain. Władze Francji chcą iść o krok dalej i do podobnego rozwiązania, na jakie się zdecydowały, przekonać też inne kraje, a dokładnie Hiszpanię, Włochy, Anglię i Niemcy.

Anna Lewandowska już urodziła? Ujawniła prawdę, wszystko wyszło na jawAnna Lewandowska już urodziła? Ujawniła prawdę, wszystko wyszło na jawCzytaj dalej


Europejskie kraje prowadzą konsultacje w sprawie zakończenia sezonu

Zdaniem gazety “Le Parisien” w imieniu prezydenta Emmanuela Macrona, rozmów z przedstawicielami resortów wymienionych krajów podjęła się minister sportu Roxana Maracineanu. Za sobą ma rozmowy z Włochami i Niemcami. Teraz czeka ją konferencja telefoniczna z hiszpańską minister Irene Lozano.

Pierwsze skutki rozmów już widać, gdyż włoski minister Vincenzo Spadafora w wywiadzie telewizyjnym przyznał, że być może zarówno Włosi, jak i pozostałe kraje Europy powinny wziąć przykład z Holandii i Francji. Inne przekonanie wydaje się nadal panować natomiast w Niemczech, gdzie piłkarze wznowili treningi w grupach i szykują się do powrotu na boiska, możliwe, że już 9 maja.

Źródło: "Le Parisien"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Możesz dostać mandat 500 zł jadąc samochodem podczas pandemii. Majówkowa akcja policji na polskich drogach
  2. 76-latka skręcała w lewo, wjechała pod samochód. Reanimacja na ulicy, kobieta nie żyje
  3. Piękna Polka związała się z gwiazdą Bayernu Monachium. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach (FOTO)
  4. Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycję
  5. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  6. Polacy masowo kupują, bo inaczej możliwa kara na 10 tys. zł. Jeden produkt z 20-krotnym wzrostem sprzedaży

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News