Zespół Slovana Bratysława
LINDSEY PARNABY/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 20 Sierpnia 2020

Słowacki klub będzie mógł zagrać w Lidze Mistrzów, jeśli wystawi drugi zespół. Kuriozalna decyzja UEF-y

Slovan Bratysława to znany słowacki zespół. Ich mecz z KL Klaksvik w eliminacjach Ligi Mistrzów został podany w wielką wątpliwość. Okazało się, że z powodu zakażeń koronawirusem w ekipie mistrza Słowacji, spotkanie może nie dojść do skutku. Jednak UEFA zgodziła się na jego rozegranie pod warunkiem, że... Slovan wystawi skład złożony z zawodników rezerw.

W trakcie tych eliminacji koronawirus nie odpuszcza i niektórym zespołom torpeduje marzenia o grze w Lidze Mistrzów. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Wystarczy przypomnieć, że pod znakiem zapytania stanął występ Legii Warszawa w I rundzie eliminacji rozgrywek, gdy u jednego z fizjoterapeutów wynik testu na obecność COVID-u19 dał wynik pozytywny. Dodatkowo potencjalny rywal Wojskowych, czyli Drita Gnjilane z Kosowa, musiała oddać walkowerem mecz w preeliminacjach, właśnie ze względu na obecność koronawirusa w klubie. Ostatecznie warszawiacy zmierzyli się z Lifield FC. Tym razem jednak ofiarą pandemii stał się Slovan Bratysława i jest to przypadek nieco podobny do tego w Warszawie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi

Liga Mistrzów: Koronawirus w Slovanie Bratysława

Slovan Bratysława miał zagrać przeciwko Kl Klaksvik z Wysp Owczych. Najpierw w trakcie testów okazało się, że Vladimir Weiss Jr. Jest zakażony koronawirusem. Jednak zespół i tak poleciał na Wyspy Owcze, gdzie jeszcze raz przeprowadzono mu testy. Tym razem okazało się, że zarówno piłkarz i reszta jego kolegów są zdrowi, ale wynik pozytywny otrzymał jeden z fizjoterapeutów zespołu. Podobnie jak w Legii. Tamtejsze władze nie pozwoliły, aby spotkanie doszło do skutku, a cała drużyna została objęta dwutygodniową kwarantanną.

Przykra wiadomość dla wszystkich kibiców skoków narciarskich. Potwierdziło się, Polacy nie zobaczą swoich idoli na żywoPrzykra wiadomość dla wszystkich kibiców skoków narciarskich. Potwierdziło się, Polacy nie zobaczą swoich idoli na żywoCzytaj dalej

Zespół może zagrać, ale...

Ekipa Slovana Bratysława ma dwa wyjścia. Albo odbędzie kwarantanne na Wyspach Owczych, albo wsiądzie do tego samego samolotu, którym przyleciała i wróci do Słowacji. Tym samym, mistrz kraju naszych południowych sąsiadów musiałby oddać mecz eliminacji Ligi Mistrzów walkowerem. UEFA postanowiła pomóc ekipie Slovana i zezwoliła na rozegranie spotkania, jeśli klub wystawi zespół rezerw zamiast pierwszego składu. Ponadto stołeczna drużyna musiałaby zagrać pod wodzą innego sztabu szkoleniowego. Czasu na zrealizowanie tych warunków pozostało niewiele, powiem starcie zaplanowano na jutrzejszy wieczór i godzinę 21:00. Jak widać koronawirus nadal paraliżuje europejskie rozgrywki.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News