Legia Warszawa zremisowała na Gibraltarze
Legia Warszawa
Autor Piotr Bernaciak - 11 Lipca 2019

Koszmarny mecz Legii w Lidze Europy! Kompromitacja wicemistrzów Polski

Legia Warszawa rozegrała dziś swój pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Europy. Piłkarze prowadzeni przez Aleksandara Vukovicia zremisowali z zespołem z Gibraltaru. Doszło do wielkiej kompromitacji wicemistrzów Polski.

Legia Warszawa rozegrała dzisiaj pierwsze spotkanie w sezonie 2019/2020. Wicemistrzowie Polski rozpoczęli swoją przygodę z europejskimi pucharami od spotkania z zawodnikami klubu z Gibraltaru. Mecz z College Europa zakończył się wstydliwym remisem, który sprawia, że w rewanżu trzeba będzie wygrać, by zapewnić sobie awans. Wojskowi zaliczyli wielką wpadkę wizerunkową.

Wszyscy liczyli na to, że mecz z ekipą z Gibraltaru będzie okazją do sprawdzenia kilku wariantów taktycznych, zwłaszcza po zakończeniu zgrupowania w austriackim Leogang. Wicemistrzowie Polscy liczyli na to, że spokojnie uda im się strzelić kilka goli i bez mniejszych problemów zdobyć zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym w Warszawie, lecz rezultat spotkania był zupełnie inny.

Młoda gwiazda odejdzie z Lecha? Celtic w grze o transfer polskiego talentuMłoda gwiazda odejdzie z Lecha? Celtic w grze o transfer polskiego talentuCzytaj dalej

W początkowych fazach spotkania zdecydowanie lepszy był zespół College Europa, który konstruował sobie pojedyncze akcje i widać było przede wszystkim lepsze przystosowanie dzisiejszych gospodarzy do gry na sztucznej murawie. Wicemistrzowie Polski momentami wyglądali na zupełnie zagubionych, a różnica klas nie była tak zauważalna, jak mogłoby się wydawać.

Zmiana stron ani rozmowa z Aleksandarem Vukoviciem w szatni w przerwie nie przyniosła żadnych rezultatów. Legia była co prawda stroną dominująca, lecz nadal nie potrafiła stworzyć sobie żadnych sytuacji strzeleckich. Najlepszą szansę miał Carlitos, jednak w sytuacji stuprocentowej były król strzelców Lotto Ekstraklasy pomylił się i uderzył obok słupka.

Wynik 0:0 sprawia, że w Warszawie trzeba wygrać, co z pewnością nie satysfakcjonuje kibiców ani piłkarzy. W internecie zaczęły pojawiać się już nawet dziesiątki prześmiewczych memów i komentarzy dotyczących fatalnej postawy piłkarzy ze stolicy. W tej sytuacji możemy mówić o ogromnej kompromitacji. Pozostaje mieć nadzieję, że w rewanżu uda się przełamać defensywę z Gibraltaru...

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News