Koronawirus
KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News
Autor Bartosz Goluch - 29 Kwietnia 2020

Przełom w walce z epidemią w sporcie. Dzięki temu wynalazkowi będzie można dokończyć sezon? (FOTO)

Koronawirus całkowicie sparaliżował sportowy terminarz. Rozgrywki są wstrzymane już od połowy marca, a krajowe i międzynarodowe federacje głowią się jak dokończyć sezon. Władze Premier League szukają ratunku w nowych technologiach.

Jak podaje "Daily Mirror", Premier League może wkrótce wrócić dzięki wynalazkowi autorstwa firmy CleanTech. Maszyna została zaprojektowana dla organizatorów targów AsiaWorld-Expo, które mają odbyć się w Hongkongu. Niebawem ma zostać wykorzystana także na stadionach.

Ile zarabia Robert Lewandowski? Najnowsze liczby zwalają z nógIle zarabia Robert Lewandowski? Najnowsze liczby zwalają z nógCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Komisja FIFA zabrania wznowienia rozgrywek. To może być koniec sezonu na całym świecie
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa

Koronawirus bez szans z nową maszyną?

Maszyna do dezynfekcji trzy w jednym została stworzona, aby pomóc centrum AsiaWorld-Expo w organizacji nadchodzących wydarzeń. Technologia ma pomóc piłkarzom i kibicom wziąć udział w meczach. Przed wejściem na trybuny czy plac gry gracze i fani mieliby przejść przez kapsułę, która oceniałaby ich temperaturę ciała oraz inne wskaźniki, istotne z punktu widzenia zakażenia koronawirusem. Dzięki temu, można byłoby zweryfikować, czy są zdrowi.

Po wstępnej weryfikacji zdrowa osoba miałaby przejść do "tunelu odkażającego”, w którym kombinacja światła UV oraz aerozolu dezynfekującego i oczyszczającego powietrze miałaby zabić wszystkie zarazki i drobnoustroje na powierzchni ich ciała i ubraniach. Taki proces miałby trwać 12 sekund.

Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycjęVital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycjęCzytaj dalej

Pierwsze testy urządzenia

Chrzest bojowy maszyny odbędzie się 24 maja podczas koncertu Avril Lavigne w Hong Kongu, na który ma przyjść 16 tys. osób, a więc grupa zbliżona do tej, która bierze udział w meczach.

Brytyjski premier i przedstawiciele ministerstwa zdrowia spotkają się w tym tygodniu z szefami sportu, aby omówić szczegóły powrotu Premier League i innych widowisk sportowych. Kluby najlepszej angielskiej ligi wzywają do wznowienia rozgrywek, gdyż w przeciwnym wypadku będą groziły im ogromne problemy finansowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe
  2. Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maile
  3. Piękna Polka związała się z gwiazdą Bayernu Monachium. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach (FOTO)
  4. Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycję
  5. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  6. Waloryzacja emerytur według nowych zasad? Seniorzy będą mogli dostawać więcej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News