Krzysztof Piątek
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Maja 2020

Cierpliwość do Krzysztofa Piątka powoli się kończy. Krytykuje go już nawet szef PZPN

Krzysztof Piątek nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Po eksplozji formy w Genoi i przenosinach do Milanu, dopadł go strzelecki kryzys, przez co musiał rozglądać się za nowym pracodawcą. Wybór padł na Herthę Berlin. Decyzji napastnika do tej pory nie rozumie prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Krzysztof Piątek jest objawieniem ostatnich miesięcy. Były zawodnik Cracovii Kraków po transferze do Włoch zaczął seryjnie strzelać gole. Po głośnym transferze do Milanu forma napastnika uległa pogorszeniu, przez co wypchnięto go z klubu. Przenosiny do Herthy Berlin nie pomogły na razie w odbudowaniu dyspozycji strzeleckiej, a wielu wciąż nie rozumie, dlaczego Piątek zdecydował się na klub z Bundesligi.

Kibice skoków dostali dramatyczną wiadomość. Wielkie zmiany w polskich skokach, z kadrą żegna się trenerKibice skoków dostali dramatyczną wiadomość. Wielkie zmiany w polskich skokach, z kadrą żegna się trenerCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Ogromna tragedia, rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara


Krzysztof Piątek zdaniem prezesa PZPN popełnił błąd wybierając Herthę Berlin

W styczniowym oknie transferowym Krzysztof Piątek przeniósł się z AC Milan do Herthy Berlin. Transfer Zlatana Ibrahimovicia sprawił, że w ataku “Rossonerich” zrobiło się ciasno, a słaba forma Polaka sprawiła, że nie miał on argumentów do walki o miejsce w składzie z innymi napastnikami. Ostatecznie po kilku tygodniach spekulacji, Piątek zdecydował się na przenosiny do Bundesligi.

Zespół ze stolicy Niemiec był najbardziej konkretny w swoich działaniach i spełnił oczekiwania Milanu, który chciał w jak największym stopniu odzyskać pieniądze zainwestowane w sprowadzenie polskiego napastnika rok wcześniej. Ostateczna suma transferu to 24 miliony euro. Wielu ekspertów i kibiców dziwiło się takiemu wyborowi “Pio” i nadal się dziwi. Wśród nich jest Zbigniew Boniek.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendęSmutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendęCzytaj dalej

Zbigniew Boniek wskazał błędy, jakie popełnił Piątek

- Nie rozumiem, po co zdecydował się na ten transfer, ale może tam przecież strzelać gole. Jeśli będzie to robił, to w przyszłości może wrócić do Włoch. Ma wystarczające umiejętności. - powiedział Boniek w rozmowie z włoskim “Sky Sports”

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie ukrywa, że jego zdaniem opuszczając Serie A, Piątek zrobił krok wstecz. Uważa jednak, że jeśli będzie ciężko pracował i poprawi swoją formę, może jeszcze kiedyś wrócić do gry w jednym z potentatów ligi włoskiej.

- Ma umiejętności, ale trzeba go odbudować. Rozkwitł w Genui, nie zdążył nawet rozpakować walizek i od razu poszedł do Milanu. Tam zmierzył się z kryzysem - zarządzanie nim było złe. Powinien zostać i raz na jakiś czas wchodzić za Ibrahimovicia - stwierdził Boniek.

Źródło: Sky Sports Italia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali
  2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  3. Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie porodu
  4. Justyna Żyła się zakochała. Poznała prawdziwą piękność i pokazała zdjęcie, które mówi wszystko (FOTO)
  5. Wielka tragedia polskiego sportowca. Dramatyczny wypadek może się skończyć amputacją, lekarze załamują ręce
  6. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News