Krzysztof Piątek
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Maja 2020

Wielka afera w klubie Krzysztofa Piątka. Przez jego kolegów mogą anulować sezon (WIDEO)

Krzysztof Piątek kilka dni temu wraz z innymi zawodnikami Herthy Berlin wrócił do treningów. Zachowanie jednego z jego klubowych kolegów może spowodować, że Bundesliga nie wznowi sezonu, tak jak to było planowane. Piłkarz dopuścił się skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania, co wywołało burzę w Niemczech. 

Krzysztof Piątek i Hertha Berlin przygotowują się do wznowienia rozgrywek Bundesligi. Może się jednak okazać, że nieprędko wrócą na boisko. Wszystko za sprawą filmu, jaki opublikował na swoim facebookowym profilu jeden z piłkarzy występujących w drużynie ze stolicy NIemiec. Nagranie wywołało burzę w mediach.

Kamil Stoch czy Dawid Kubacki - kto jest lepszy? Eksperci wybrali zwycięzcęKamil Stoch czy Dawid Kubacki - kto jest lepszy? Eksperci wybrali zwycięzcęCzytaj dalej


Krzysztof Piątek w samym środku afery w Hercie Berlin

Niemcy przygotowują się do wznowienia rozgrywek piłkarskich. W tym celu wśród piłkarzy oraz sztabów szkoleniowych i personelu wszystkich drużyn 1. i 2. Bundesligi przeprowadzono testy na obecność koronawirusa. W poniedziałek DFL, czyli Niemiecki Związek Piłkarski podał oficjalne wyniki przeprowadzonych testów. Wynika z nich, że na 1724 łącznie przebadane osoby, 10 uzyskało wynik stwierdzający infekcję. DFL nie podał informacji, o jakie kluby i osoby konkretnie chodzi. Jeszcze w tym tygodniu odbędą się ponowne testy wśród wszystkich 36 drużyn występujących na dwóch szczeblach ligowych.

Nawet w przypadku braku zachorowań oraz zastosowania najwyższych środków bezpieczeństwa, może się okazać, że Bundesliga nie dostanie zielonego światła na powrót do rywalizacji. Wszystko przez wybryk klubowego kolegi Krzysztofa Piątka z Herthy Berlin.

Nie żyje legenda sportu. Był absolutnym rekordzistą czołowej ligiNie żyje legenda sportu. Był absolutnym rekordzistą czołowej ligiCzytaj dalej


Słynny piłkarz opublikował nagranie, które może przekreślić szanse na wznowienie Bundesligi

Salomon Kalou opublikował na swoim facebookowym profilu nagrania, na którym widać, jak piłkarze stołecznej drużyny, przebywając w szatni, łamią kilka z ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa. Na wideo znalazły się również wypowiedzi piłkarzy Herthy, którzy narzekają na obecną sytuację i związaną z nią redukcję zarobków. Ich zdaniem stracili więcej pieniędzy, niż to było zapowiadane.

Na reakcję DFL i Herthy nie trzeba było długo czekać. Związek uznał zachowanie byłego piłkarza Chelsea Londyn za niedopuszczalne, natomiast sam pracodawca natychmiast poinformował o jego zawieszeniu w prawach członka drużyny. O decyzji poinformowano na stronie internetowej klubu.

- Salomon Kalou poprzez nagranie filmu wideo nie tylko spowodował wiele szkód dla Herthy BSC, ale przede wszystkim wywołał wielką dyskusję na temat wznowienia rozgrywek. Pokazał, że poszczególni gracze nie traktują koronawirusa poważnie. Chciałbym jednak wyraźnie podkreślić, że zwróciliśmy uwagę wszystkim na zasady dotyczące higieny i odległości między nimi. Zapewnimy ich ścisłe przestrzeganie. Kierujemy się wyraźnie przepisami organu odpowiedzialnego za zdrowie oraz wszystkimi zaleceniami. Salomon Kalou jest zasłużonym i doświadczonym graczem, ale zakres jego przewinienia wymaga konsekwentnego działania. - powiedział dyrektor generalny Herthy Michael Preetz.

Wybryk Kalou może dużo kosztować nie tylko jego, ale również całą ligę. Przeciwnicy wznowienia gry właśnie zyskali silny argument za swoim stanowiskiem.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski mówi o ponownym wprowadzaniu restrykcji w poruszaniu się. Okropny scenariusz
  2. Od jutra nowe godziny robienia zakupów. Ważne zmiany, które dotkną wszystkich
  3. Nie tylko piłka nożna wraca do gry. Pojawił się pomysł na kontynuowanie NBA
  4. Były reprezentant Polski zdenerwował kibiców. Chce zarabiać więcej jak premier. Innymi pieniędzmi gardzi
  5. Były piłkarz gotuje się przed walką z Najmanem. "Pseduosportowiec. Będzie mu przykro, kiedy dostanie lanie"
  6. Szumowski ujawnił realną liczbę chorych. Znacznie większa od oficjalnej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News