Krzysztof Piątek zarobki Lechia Dzierżoniów
ODD ANDERSEN/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 4 Czerwca 2020

Polski klub otrzyma fortunę za transfer Krzysztofa Piątka. Przelew dotrze już w najbliższym czasie

Krzysztof Piątek zimą zamienił AC Milan na Herthę Berlin za 24 miliony euro. Część tej kwoty zasili także polski kluby, które przyczyniły się do wyszkolenia piłkarza. Najwięcej z tytułu wkładu solidarnościowego otrzyma polski IV-ligowiec, który zarobi prawie dwa miliony złotych. Pieniądze mają się pojawić jeszcze w tym miesiącu.

Krzysztof Piątek zimą za 24 miliony euro trafił do Herthy Berlin. Kwota ta zasiliła Konto jego wcześniejszego klubu AC Milanu, jednak zgodnie z zasadami FIFA, pieniądze z tej transakcji otrzymają także kluby, w których piłkarz był przed 23 rokiem życia. Okazuje się, że polski IV-ligowy zespół może otrzymać blisko dwa miliony złotych dzięki temu transferowi.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niespodziewana sytuacja w słynnej lidze. Klub poprowadzi piękna 21-latka, taką prezes chciałby mieć każdy (FOTO)
  2. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie
Media przekazują fantastyczną wiadomość. ws. Krzysztofa Piątka. Nareszcie się doczekałMedia przekazują fantastyczną wiadomość. ws. Krzysztofa Piątka. Nareszcie się doczekałCzytaj dalej

Krzysztof Piatek znowu daje zarobić byłym klubom

FIFA system solidarnościowy wprowadziła w 2001 roku. Zgodnie z nim przy każdym międzynarodowym transferze kluby, w których zawodnik przebywał między 12. a 23. rokiem życia, otrzymują tak zwany wkład solidarnościowy, czyli 5% wartości transferu. Wszystko po to by wynagrodzić kluby, które szkoliły zawodników, a które byłe pomijane przy podziale pieniędzy z transferów.

W przypadku Krzysztofa Piątka ta suma będzie podzielona pomiędzy pięć klubów. Lechia Dzierżoniów i Zagłębie Lubin otrzymają 36% kwoty do podziału, Cracovia 18%, Genoa 6% i AC Milan 4%. Jak wyliczyli dziennikarze, IV-ligowy klub z Dzierżoniowa otrzyma blisko 2 miliony złotych.

Jak powiedział w rozmowie ze "Sportowymi Faktami WP" dyrektor Lechii Dzierżoniów Adam Bagiński, klub jeszcze nie otrzymał pieniędzy, ale jest w trakcie załatwiania formalności. - Jeszcze nie otrzymaliśmy pieniędzy, jesteśmy w trakcie wystawiania faktury - przyznał.

Diego Costa skazany przez sąd w Hiszpanii na karę więzienia. Będzie musiał też zapłacić gigantyczną grzywnęDiego Costa skazany przez sąd w Hiszpanii na karę więzienia. Będzie musiał też zapłacić gigantyczną grzywnęCzytaj dalej

Fortuna dla IV-ligowego zespołu

Jak dodał, kwota blisko dwóch milionów złotych, będzie rozłożona na dwie części. - Kwota będzie podzielona, gdyż formalnie mamy dwa kluby: Miejski Zakładowy Klub Sportowy Lechia, w którym są piłkarze od juniora młodszego w górę. Jest jeszcze UKS Lechia, zawodnicy od trampkarza w dół. Krzysiek występował w obu klubach. Kwoty będą zbliżone - wyznał Bagiński. UKS dostanie około 750 tysięcy złotych, a MZKS w blisko milion.

Według dyrektora klubu środki powinny się znaleźć w klubowej kasie jeszcze w czerwcu, a wszystkiego pilnuje PZPN. - Robimy to wszystko przez PZPN, który bardzo nam pomaga w kwestiach formalnych. Niedługo wyślemy wszystkie niezbędne dokumenty do związku - powiedział Bagiński.

Klub już raz otrzymał znaczącą kwotę z transferu Krzysztofa Piątka. Pieniądze potrzymane po transferach do Genoi a później do Milanu, klub przeznaczył na zakup niezbędnego sprzętu do szkolenia młodzieży. Jak zaznaczają w Lechii, praca z młodzieżą jest fundamentalnym elementem funkcjonowania klubu.

- Pieniądze na pewno pójdą na szkolenie młodzieży. Przeznaczymy je także na zakup nowego sprzętu oraz być może na infrastrukturę. Zapewniam, że nie zostaną przejedzone tylko wydane we właściwy sposób - powiedział dyrektor Lechii Dzierżoniów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata
  2. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  3. Rywale reprezentacji Polski w głębokim kryzysie. Skoczkowie będą musieli sami płacić za swoje starty?
  4. Trener reprezentacji Polski straci pracę? Nieoczekiwane doniesienia z zagranicznych mediów
  5. Dariusz Szpakowski wskazał faworyta do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Wielka szansa dla polskiej gwiazdy
  6. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News