Krzysztof Piątek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Września 2020

Krzysztof Piątek poza reprezentacją Polski? Sprawa trafiła do FIFA

Krzysztof Piątek znalazł się w samym centrum wielkiego zamieszania, w którego sprawie musiała interweniować sama FIFA. Napastnik przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski i prawdopodobnie już w piątek wybiegnie na boisko w meczu przeciwko Holandii. Zastrzeżenia do udziału zawodnika w meczach drużyny narodowej ma jednak jego klub, czyli Hertha Berlin. To właśnie klub Bundesligi wszczął wielką kłótnię z PZPN, która zakończyła się ingerencją przedstawicieli FIFA. 

Krzysztof Piątek jest jednym z zawodników, których typuje się do występu w meczu reprezentacji Polski przeciwko Holandii. Udział zawodnika w zgrupowaniu “Biało-Czerwonych” nie spodobał się jednak szefom jego drużyny klubowej, czyli Herthy Berlin. Między Niemcami i PZPN wywiązał się spór, w którego sprawie musiała interweniować FIFA.

Gwiazda Polsatu zaatakowała Adama Małysza na oczach tysięcy fanów. Wyjątkowo ostre słowa, nie możemy uwierzyć (FOTO)Gwiazda Polsatu zaatakowała Adama Małysza na oczach tysięcy fanów. Wyjątkowo ostre słowa, nie możemy uwierzyć (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazda polskiego sportu przekazała wspaniałe wiadomości. Niedługo zostanie mamą
  2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy


Krzysztof Piątek obiektem kłótni między Herthą, a PZPN

Zaskakującą informację podał dziennikarz portalu Meczyki.pl Tomasz Włodarczyk. Z jego doniesień wynika, że na linii PZPN - Hertha Berlin wybuchł wielki spór o Krzysztofa Piątka. Niemcy mają zastrzeżenia co do udziału swojego napastnika w meczu Ligi Narodów przeciwko Bośni i Hercegowinie, który odbędzie się 7 września właśnie w tym kraju. Hertha powołuje się na wprowadzony przez FIFA na czas pandemii przepis, który pozwala klubom odmówić oddelegowania piłkarza na mecz drużyny narodowej, jeśli ten po powrocie będzie musiał poddać się co najmniej pięciodniowej kwarantannie.

Właśnie z takiego prawa zdecydowały się skorzystać kluby amerykańskiej ligi MLS, które nie zezwoliły na przylot do Europy reprezentantom Polski Przemysławowi Frankowskiemu i Adamowi Buksie. Jak się okazało, Hertha chce na mocy tego samego przepisu zablokować udział Krzysztofa Piątka w meczu z Bośnią i Hercegowiną. Jako powód podaje wprowadzenie kolejnych przepisów mówiących o kwarantannie dla ludzi, którzy byli na terenie właśnie tego kraju.

Justyna Żyła przechodzi samą siebie. Ma być w nowym związku, to zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Justyna Żyła przechodzi samą siebie. Ma być w nowym związku, to zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej


Hertha nie zgadza się na udział Piątka w meczu kadry

Na 11 września zaplanowano mecz Pucharu Niemiec, w którym Hertha Berlin zmierzy się z Eintrachtem Brunszwik i klub chciałby zapewne skorzystać z jego gry. Z uwagi na to, że będzie on świeżo po pobycie w Sarajewie, może to być niemożliwe. Polski Związek Piłki Nożnej jednak zdecydowanie odrzucił żądania Niemców i zaznaczył, że Piątek znajduje się cały czas pod nadzorem sanitarnym i jest regularnie badany.

Zaznaczono także, że PZPN zorganizuje mu specjalny transport do Niemiec po zgrupowaniu kadry. Piątek nie będzie wracał do klubu bezpośrednio z Bośni, a wcześniej zawita jeszcze do Warszawy.

Hertha Berlin niezadowolona z odpowiedzi PZPN postanowiła skierować sprawę do FIFA, a ta zwróciła się do Polaków z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Związek przedstawił swój punkt widzenia i zaznaczył, że sam Krzysztof Piątek chce pozostać na zgrupowaniu i wziąć udział w meczach Ligi Narodów. Czas pokaże, czy ta sytuacja odbije się na samym piłkarzu i jego pozycji w niemieckim klubie.

Źródło: Meczyki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska nalicza abonament RTV od odbiorników widmo. Mimo tego, że użytkownicy dawno je wyrejestrowali
  2. Na wenus może istnieć życie. Niezwykłe doniesienia naukowców
  3. Piłkarz Ekstraklasy przekroczył wszelkie granice. Walczył o piłkę i wtedy się zaczęło, sceny jak z ringu (WIDEO)
  4. Wyciekł skład reprezentacji Polski? Wiemy, jak możemy zagrać z Holandią, nie brakuje niespodzianek
  5. Niemcy - Hiszpania. Emocje w spotkaniu na szczycie. Zadecydowała ostatni akacja meczu
  6. Wszyscy go omijali. Tylko pies próbował ocalić leżącego na ziemi mężczyznę

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News