Krzysztof Piątek
Autor Łukasz Klinkosz - 5 Lutego 2020

Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)

Krzysztof Piątek w swoim drugim meczu dla Herthy Berlin strzelił swojego pierwszego gola. Reprezentant Polski pokonał bramkarza Schalke 04. Zobacz trafienie 24-latka.

Krzysztof Piątek trafił do Herthy Berlin pod koniec stycznia, ale i tak zdążył już zagrać dla tej drużyny dwa mecze. Oba z Schalke 04 Gelsenkirchen - najpierw w Bundeslidze, a następnie w Pucharze Niemiec. W tym drugim spotkaniu wyszedł na murawę w pierwszym składzie. To zaowocowało bramką.

Polski skoczek wraca do kadry A. Polski skoczek wraca do kadry A. "Treningi przyniosły efekty"Czytaj dalej

Krzysztof Piątek strzelił pierwszego gola dla Herthy

Schalke 04 podejmowało u siebie Herthę. Gospodarze od początku byli bardzo gościnni, bowiem już po 12 minutach przegrywali po bramce Pascala Kopke. Niedługo przed końcem pierwszej połowy gola strzelił też Krzysztof Piątek, dzięki czemu Hertha wygrywała 2:0. Polak otrzymał dobre podanie od Kopke i strzałem po ziemi w lewy róg bramki pokonał golkipera rywali.

W drugiej połowie Schalke odrobiło straty dzięki bramkom Daniela Caligiuriego oraz Amine Harita, a w doliczonym czasie gry Benito Raman zanotował decydujące trafienie. Hertha odpadła przez to z Pucharu Niemiec.

Następny mecz drużyna Piątka rozegra z piętnastym w tabeli Mainz. Hertha aktualnie jest trzynasta i ma pięć punktów przewagi nad tą ekipą. Ten mecz będzie kolejną szansą dla reprezentanta Polski na strzelenie następnej bramki.