Krzysztof Piątek Kalou Hertha
Instagram - Krzysztof Piątek
Autor Łukasz Kowalski - 5 Maja 2020

Słynny piłkarz zawieszony przez Bundesligę. Krzysztof Piątek może mieć ogromne problemy

Krzysztof Piątek miał się odbudować w Hercie Berlin przed Euro 2020. Z powodu epidemii koronawirusa turniej przełożono. Teraz koledzy z zespołu narażają go na zarażenie wirusem, nie przestrzegając zasad.

Krzysztof Piątek zimą zamienił AC Milan na Herthę Berlin. Wszystko odbyło się po to, by odbudować formę strzelecką przed Euro 2020. Polski napastnik, tak jak cała drużyna z Berlina, nie prezentował się najlepiej.

Epidemia koronawirusa spowodowała w marcu wstrzymanie rozgrywek Bundesligi. Od tamtego czasu władze Niemiec i niemieckiej piłki przygotowywały plan powrotu na boiska. W połowie kwietnia zawodnicy wrócili do treningów w małych grupach, a pierwsze mecze mają się planowo odbyć 16 maja.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Robert Kubica ujawnił, gdzie mieszka. Prawdziwe luksusy, za tysiące euro. Jeden szczegół przyciąga uwagę (FOTO)
 2. Wyciekły zdjęcia dokumentów kierowców zatrzymanych przez warszawską drogówkę
Piękne zachowanie piłkarzy Legii Warszawa. Zrezygnowali z prawdziwej fortunyPiękne zachowanie piłkarzy Legii Warszawa. Zrezygnowali z prawdziwej fortunyCzytaj dalej

Krzysztof Piatek narażony na zakażenie przez kolegów z drużyny

Przed powrotem na boiska w Hercie Berlin znowu zawrzało. W poniedziałek zawodnik niemieckiego klubu, Salomon Kalou, przeprowadził relację na żywo z szatni drużyny. Podczas relacji rozmawiał z innymi piłkarzami berlińskiego klubu, a także witał się z nimi poprzez uścisk dłoni, co jest wbrew zasadom wprowadzonym przez niemiecką federację. Do tego piłkarze ignorowali zalecenia odnoszące do zachowania bezpiecznej odległości między sobą. Koledzy Krzysztofa Piątka wykazali się brakiem odpowiedzialności, narażając kolegów z drużyny na potencjalne zarażenie się wirusem.

To nie koniec problemów Kalou. W trakcie prowadzonej przez niego relacji, piłkarze zaczęli rozmawiać na temat wynagrodzeń. Zawodnicy sugerowali, że kwoty, które otrzymują od klubu są niższe od tych, które wynegocjowali w czasie trwania epidemii.


- Dlaczego nas okłamują? Może to celowe? Robiąc tak z każdym zawodnikiem, można sporo zarobić. - powiedział Vedad Ibišević.

- Trzy tysiące tutaj, pięć tysięcy tam, trzy tysiące tam - dodał Per Ciljan Skjelbred. Bośniak zaznaczył, że pójdzie w tej sprawie do menadżera. Z nagrania można wywnioskować, że zawodnicy nie wiedzieli, że Kalou prowadzi transmisję.

Iworyjczyk podczas przeprowadzonej przez siebie transmisji live na Facebooku, złamał niemal wszystkie zasady bezpieczeństwa wprowadzone, przez niemiecką federację piłkarską. Kalou z kamerą wszedł nawet do pomieszczenia, w którym Jordan Torunarigha przechodził test na obecność koronawirusa. Klubowy fizjoterapeuta kilkukrotnie zwracał uwagę skrzydłowemu, że powinien wyjść, ponieważ w pokoju, mogą przebywać maksymalnie dwie osoby. Poprosił również o usunięcie nagrania, na co Kalou odparł: Tylko żartuję, wszystko dobrze.

Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedziałRobert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedziałCzytaj dalej

Hertha interweniuje stanowczo

W związku z zachowaniem Iworyjczyka i narażeniem kolegów z drużyny, w tym Krzysztofa Piątka, na zarażenie koronawirusem klub wydał specjalne oświadczenie.

- Kalou naruszył podstawowe zasady wewnętrzne zespołu, prezentując zachowanie nieodpowiednie w stosunku do obecnej sytuacji. Nie odzwierciedla ono zasad postępowania w klubie. Dlatego Hertha postanowiła zawiesić go ze skutkiem natychmiastowym - czytamy w komunikacie.

W tym samym dokumencie Hertha zapewniła, że wszelkie nieprawidłowości w wypłatach wynikały z błędów rachunkowych i piłkarze otrzymali już ewentualne brakujące kwoty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  2. Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary
  3. Nie tylko piłka nożna wraca do gry. Pojawił się pomysł na kontynuowanie NBA
  4. Były reprezentant Polski zdenerwował kibiców. Chce zarabiać więcej jak premier. Innymi pieniędzmi gardzi
  5. Były piłkarz gotuje się przed walką z Najmanem. "Pseduosportowiec. Będzie mu przykro, kiedy dostanie lanie"
  6. TVN ujawnia: Poczta Polska zamówiła 3 mln więcej kart do głosowania, niż jest wyborców. Kuriozalne wytłumaczenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News