Krzysztof Piatek Hertha
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 6 Listopada 2020

Krzysztof Piątek nie przyjedzie na mecz reprezentacji Polski? Kłopoty sprawia klub, może go nie puścić

Krzysztof Piątek w ostatniej chwili może wypaść z kadry reprezentacji Polski na najbliższe mecze. Po raz kolejny przyjazd Polaka na zgrupowanie ma próbować powstrzymać klub. Na takie rozwiązanie pozwalają przepisy FIFA związane z epidemią koronawirusa. PZPN jest w ciągłym kontakcie z Herthą Berlin w sprawie przyjazdu Polaka.

Krzysztof Piątek może opuścić najbliższe spotkania reprezentacji Polski. Wpływ na to nie będzie miała obecna, bardzo słaba pozycja napastnika w Hercie Berlin, ale epidemia koronawiusa. Klub rozważa, czy nie zakazać swoim piłkarzom wyjazdu na zgrupowania reprezentacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Nowa dziewczyna Piotra Żyły zaskakuje. Pokazała zdjęcie, po którym wybuchła burza, Justyna Żyła będzie miała co komentować (FOTO)Nowa dziewczyna Piotra Żyły zaskakuje. Pokazała zdjęcie, po którym wybuchła burza, Justyna Żyła będzie miała co komentować (FOTO)Czytaj dalej

Krzysztof Piątek nie zjawi się na najbliższym zgrupowaniu?

Epidemia koronawirusa coraz mocniej uderza w olejne kraje Europy. Niektóre państwa decydują się na ponowne zamknięcia krajów. Podobny scenariusz ma być rozpatrywany także za naszą zachodnią granicą.

W Bremie Departament Zdrowia wydał zarządzenie, które powoduje, że każdy powracający do miasta po pobycie w innym kraju musi przejść obowiązkową pięciodniową kwarantannę. W związku z tym Werder Brema zdecydował się nie puszczać swoich piłkarzy na zgrupowania reprezentacji.

Klub mógł sobie na to pozwolić na mocy przepisów FIFA, które mówią, że klub może odmówić przyjazdu zawodnika na zgrupowanie reprezentacji w oficjalnym terminie, jeżeli po powrocie do drużyny musiałby on przejść obowiązkową kwarantannę. Ten zapis wykorzystały kluby MLS we wrześniu, nie puszczając Adama Buksy i Przemysława Frankowskiego na zgrupowanie reprezentacji Polski.

Na podobny ruch do Bremy może w najbliższym czasie zdecydować się Berlin. Hertha, ustami swojego dyrektora Michaela Preetza, poinformowała, że jeżeli władze stolicy Niemiec zdecydują się na taki ruch, to klub nie pozwoli swoim zawodnikom na wyjazd na zgrupowania reprezentacji.

Na jaw wyszło, jak mieszka Mariusz Pudzianowski. Bogactwa i luksusy za wielkie pieniądze, przeciętny Polak może jedynie śnić (FOTO)Na jaw wyszło, jak mieszka Mariusz Pudzianowski. Bogactwa i luksusy za wielkie pieniądze, przeciętny Polak może jedynie śnić (FOTO)Czytaj dalej

Hertha może nie puścić Polaka na zgrupowanie

- Gdyby wydział zdrowia Charlottenburga (dzielnica Berlina - przyp. red) wydał podobne polecenie, zareagowalibyśmy w ten sam sposób, jak Werder Brema - powiedział w rozmowie z "Berliner Zeitung". Werder zabronił wyjazdu pięciu swoim zawodnikom.

Portal Meczyki.pl informuje, że Hertha Berlin jest w ciągłym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Jak podaje Tomasz Włodarczyk, klub wysłał do władz polskiej piłki pismo z pytaniem o termin, w którym Piątek przejdzie testy na koronawirusa.

Reprezentacja Polski ma bardzo restrykcyjny protokół bezpieczeństwa dotyczący uczestnictwa piłkarzy w zgrupowaniu. Zawodnicy są wysyłani na badania niezwłocznie po swoim przyjeździe. Piłkarze mogą trenować z resztą zespołu, jeśli ich test z negatywnym wynikiem nie ma więcej niż 48 godzin. Piątek podczas listopadowego zgrupowania przejdzie co najmniej kilka testów.

To już kolejny raz, kiedy Hertha Berlin nie chce pozwolić Piątkowi na uczestnictwo w zgrupowaniu reprezentacji Polski. Poprzednio władze Starej Damy nie chciały, aby we wrześniu zawodnik z kadrą leciał na mecz do Bośni i Hercegowiny.

Piątek jest jednym z trzech napastników powołanych na listopadowe zgrupowanie. Oprócz niego Jerzy Brzęczek będzie miał do dyspozycji Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Polacy w listopadzie zagrają trzy spotkania: z Ukrainą (11.11), Włochami (15.11) i Holandią (18.11). Zgrupowanie rozpoczyna się w poniedziałek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News