Krzysztof Piątek zmieniony
Autor Piotr Bernaciak - 7 Września 2019

Piątek nie zagra z Austrią? Kibice domagają się zmiany naszego napastnika

Krzysztof Piątek wciąż nie może przełamać się w tym sezonie. Napastnik Milanu nie trafił do siatki od rozpoczęcia rozgrywek, co wywołuje niemałą frustrację kibiców. Były zawodnik Genoi może stracić miejsce w jedenastce narodowej.

Krzysztof Piątek nie może cieszyć się obecnie z tylu goli, ile strzelał przed zakończeniem poprzedniego sezonu. Okazało się, że teraz sytuacja wygląda naprawdę źle. Snajper Milanu nie może przerwać swojej passy i nie udało mu się to także w meczu ze Słowenią. Napastnik rozczarowywał kibiców swoją postawą, dlatego pojawiło się bardzo wiele komentarzy na temat jego gry.

Niektórzy kibice zaczęli nawet domagać się zmienienia Piątka i postawienia na zupełnie innego napastnika. Problem w tym, że Jerzy Brzęczek ma obecnie związane ręce i nie ma zbyt wielkiego wyboru. Kto mógłby zagrać zamiast napastnika AC Milan?

Oceny Polaków za mecz ze Słowenią: fatalny Klich, Pazdan zupełnie bez formyOceny Polaków za mecz ze Słowenią: fatalny Klich, Pazdan zupełnie bez formyCzytaj dalej

W kadrze znajduje się jeszcze Dawid Kownacki. Napastnik Fortuny Dusseldorf ma spore doświadczenie w reprezentacji do lat 21, jednak nie występował zbyt często w dorosłej kadrze. W związku z tym problemem może być jego niewielkie doświadczenie w dorosłym futbolu reprezentacyjnym.

Co ciekawe, jest to właściwie jedyne rozwiązanie. Wiadomo, że grać będzie Robert Lewandowski, a obok niego miejsce wywalczyć mogą Dawid Kownacki i właśnie Krzysztof Piątek. Wobec kontuzji Arkadiusza Milika selekcjoner nie zdecydował się na powołanie dodatkowego napastnika, choć kibice głośno mówili, że Paweł Brożek lub Jarosław Niezgoda zdecydowanie zasługiwali na powołanie.

Trzeba przyznać, że wątpliwe jest, by selekcjoner zmienił zdanie w sprawie Piątka i najpewniej to właśnie on zagra z Austriakami. To właśnie zawodnik Milanu dał nam trzy punkty w Wiedniu i trener liczy, że sytuacja powtórzy się tym razem. Naszym problemem jest brak wartościowego konkurenta.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News